mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla S7 Skarżysko - Występa

Zielone światło dla S7 Skarżysko - Występa

W dniu wczorajszym (11 lutego 2009), kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał wykonawcy plac pod budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko - Występa. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom lutego i marca bieżącego roku.

Zielone światło dla S7 Skarżysko - Występa
Przekazanie placu budowy wykonawcy, czyli konsorcjum firm Strabag i Mota Engil Polska to w zasadzie zielone światło do rozpoczęcia realizacji inwestycji związanej z budową 17 km odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. Wkroczenie drogowców na teren budowy umożliwi rozpoczęcie robót już na przełomie lutego i marca tego roku. Wykonawca zacznie budowę od prac przygotowawczych, ziemnych oraz mostowych, przy takich obiektach jak wiadukty w Suchedniowie, estakady na zbiornikiem Bzin, most na Łosienicy oraz węzeł Zalezianka. Cały odcinek Skarżysko - Występa podzielony został na pięć fragmentów, na których roboty prowadzone będą równolegle.

Budowa trasy Skarżysko - Wystepa to dotychczas najdroższa (643,5 mln zł) inwestycja drogowa w województwie świętokrzyskim. Nowy dwujezdniowy odcinek będzie miał długość około 17 km. Połączy istniejące nowe przejście przez Skarżysko z budowanym węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc, nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. Dalej poprowadzona zostanie na zachód od krajówki, tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250m estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport