mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla ekspresowego odcinka siódemki na Mazowszu

Zielone światło dla ekspresowego odcinka siódemki na Mazowszu

Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności na rozbudowę 22 km krajowej „siódemki” do parametrów drogi ekspresowej wydał wojewoda mazowiecki. Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, po podpisaniu umowy z wykonawcą robót budowlanych może przystąpić do prac. Termin zakończenia robót planowany jest na listopad 2013 r. Planowany koszt robót wynosi ok. 743 mln złotych brutto.

Zielone światło dla ekspresowego odcinka siódemki na Mazowszu
Projekt przebudowy krajowej „siódemki” zakłada budowę trzech węzłów drogowych, które będą stanowić jedyne miejsca dostępności do drogi krajowej S7. Zapewnią one połączenia we wszystkich kierunkach, umożliwią zawracanie pojazdów na drodze ekspresowej oraz pozwolą w sposób bezkolizyjny bezpiecznie włączać się do ruchu.
  • węzeł o nazwie Szydłowiec Północ znajduje się w okolicy m. Chustki - przebudowana droga gminna zostanie poprowadzona wiaduktem nad trasą drogi krajowej numer 7. W przyszłości można będzie ją poprowadzić po wschodniej stronie „siódemki”, co pozwoli stworzyć dogodne połączenie komunikacyjne dla miejscowości i gminy Jastrząb.
  • węzeł Szydłowiec Centrum – powstanie na przecięciu drogi ekspresowej z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 727. Zostanie ona poprowadzona wiaduktem nad drogą ekspresową. Ten fragment drogi wojewódzkiej ma w przyszłości stanowić element północnej obwodnicy Szydłowca, przenoszącej ruch z relacji Przysucha – Wierzbica, który obecnie odbywa się przez centrum miasta. Dodatkowo, za węzłem Szydłowiec zaprojektowane zostały trzy wiadukty.
  • węzeł Szydłowiec Południe - na jego wysokości po stronie zachodniej drogi ekspresowej rozpocznie się droga serwisowa o podwyższonych parametrach, która służyć będzie m.in. lokalnej komunikacji autobusowej.

Droga krajowa nr 7 prowadzi z Gdańska do Rabki, ma długość ok. 720 km. Leży w ciągu tras europejskich E 28 i E 77. Dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, skróci czasu przejazdu z północy na południe kraju, obniży koszty podróży i podniesie komfort jazdy.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~po 2010-10-18

Autor tekstu zapomniał napisać o jaki odcinek s7 chodzi. Pewnie o Radom-Szydłowiec-gr. województwa.

~rafamiga 2010-10-18

Gwoli ścisłości, nie od Gdańska do Rabki, ale z Żukowa do przejścia granicznego w Chyżnem... W Gdańsku zaczyna się DK1.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport