mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla lubuskiego odcinka A2

Zielone światło dla lubuskiego odcinka A2

Z końcem sierpnia br. odbyło się spotkanie w sprawie problemów związanych z budową lubuskiego odcinka autostrady A-2.

Zielone światło dla lubuskiego odcinka A2

W spotkaniu udział wzięli: samorząd woj. lubuskiego, centralna GDDKiA, jej oddział regionalny oraz  Autostrada Wielkopolska S.A. Podczas spotkania wyjaśniono, że aktualnie prowadzone przez urząd postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dotyczy, zgodnie z przedłożonym przez inwestora wnioskiem, oddziaływania projektowanej autostrady na obszary Natura 2000.

Autostrada Wielkopolska S.A. jako wykonawca projektu musi uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla całego lubuskiego odcinka autostrady. Sprawy prawnego usankcjonowania zmian w projekcie autostrady poczynionych przez koncesjonariusza będą przedmiotem dalszych rozmów prowadzonych przy udziale Ministerstwa Transportu i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Urząd woj. lubuskiego uznał, że nie ma przeszkód prawnych do wydania proponowanych przez Autostradę Wielkopolską S.A. tzw. punktowych decyzji lokalizacyjnych. "Jednakże przyjęcie takiego rozwiązania może stanowić istotną przeszkodę w uzyskaniu pozwolenia na budowę, gdyż poczynione przez inwestora zmiany w projekcie autostrady nie są zgodne z wszystkimi ustaleniami zawartymi w obowiązujących decyzjach lokalizacyjnych wojewody gorzowskiego i zielonogórskiego z 1996 roku zmienionych decyzjami Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Najwłaściwszym i zgodnym z przepisami prawa sposobem rozwiązania tego problemu, według niezmiennego stanowiska prezentowanego przez urząd inwestorowi od ponad 2 lat, jest wydanie nowej decyzji lokalizacyjnej na cały lubuski odcinek autostrady A-2" - informują urzędnicy z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przeczytaj także:

Lubuska A2 czeka na wniosek (2006-08-03)

Witamy nowe kilometry A2! (2006-07-26)

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)


 


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando