mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Mińska

Zielone światło dla obwodnicy Mińska

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu pozwolenia na budowę blisko 21 km obwodnicy Mińska Mazowieckiego, która znajdzie się w ciągu autostrady A2. Dokument ten umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku.

Zielone światło dla obwodnicy Mińska
Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na budowę północnej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu autostrady A2. Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności. Dzięki niej prawdopodobnie będzie można jeszcze w tym roku ruszyć z budową tej trasy. Obecnie podróż z Warszawy do Siedlec trwa około dwóch godzin, jednak dzięki inwestycjom drogowym już za trzy lata będzie można tę trasę pokonać o połowę szybciej.

Autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego na odcinku od Choszczówki do węzła Ryczołek będzie mieć prawie 21 km długości i będzie przebiegać po północnej stronie miasta. W ramach inwestycji oprócz dwujezdniowej trasy powstaną także 3 węzły drogowe (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, 35 km dróg dojazdowych, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Inwestycja będzie finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jej koszt to 1,2 mld zł. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiedział szybkie rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę. Realizacja budowy jest przewidziana na lata 2009-2011.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Rozdają alkomaty – akcja AlkoCaso

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Piotr wawa 2008-12-23

Dlaczego w ogóle autostrady w Polsce są płatne? Chyba tylko po to by Ci mniej zamożni nadal jeździli w korkach,widziałem to ostatnio na starej trasie Katowice-Kraków...jeden wielki korek i syf,a mimo tego aut multum...Za to autostrada prawie pusta...paranoja,to jest chory nieuleczalnie kraj...

~JTB 2008-11-06

... no w końcu... Na całej długości drogi nr 2 przez Polskę, z miast powiatowych tylko Mińsk Mazowiecki nie ma obwodnicy. Możnowładcy do dzieła... a zaraz po obwodnicy, prosimy o oddelegowanie małej ekipy na dokończenie mińskiego aqua parku...

~astrolog 2008-10-31

W sumie to bez sensu z tymi placami oplat. Za kilka lat beda staly puste, bo calej Unii wchodzi system nawigacji dla ciezarowek, ktore bede placic za przejechane kilometry. Ale niech tam, byle budowali...

~Newenejczyk 2008-10-31

Na razie to będą place pod punkty poboru opłat, więc samego poboru opłat nie będzie.

~artur 2008-10-31

Kierowcy TIR-ów i tak pewnie będą jeździli przez Mińsk Mazowiecki. Po co mieliby wybierać płatną drogę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando