mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Mińska

Zielone światło dla obwodnicy Mińska

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu pozwolenia na budowę blisko 21 km obwodnicy Mińska Mazowieckiego, która znajdzie się w ciągu autostrady A2. Dokument ten umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku.

Zielone światło dla obwodnicy Mińska
Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na budowę północnej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu autostrady A2. Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności. Dzięki niej prawdopodobnie będzie można jeszcze w tym roku ruszyć z budową tej trasy. Obecnie podróż z Warszawy do Siedlec trwa około dwóch godzin, jednak dzięki inwestycjom drogowym już za trzy lata będzie można tę trasę pokonać o połowę szybciej.

Autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego na odcinku od Choszczówki do węzła Ryczołek będzie mieć prawie 21 km długości i będzie przebiegać po północnej stronie miasta. W ramach inwestycji oprócz dwujezdniowej trasy powstaną także 3 węzły drogowe (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, 35 km dróg dojazdowych, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Inwestycja będzie finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jej koszt to 1,2 mld zł. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiedział szybkie rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę. Realizacja budowy jest przewidziana na lata 2009-2011.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Nowe Fordy Ka spłonęły na A-4!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Piotr wawa 2008-12-23

Dlaczego w ogóle autostrady w Polsce są płatne? Chyba tylko po to by Ci mniej zamożni nadal jeździli w korkach,widziałem to ostatnio na starej trasie Katowice-Kraków...jeden wielki korek i syf,a mimo tego aut multum...Za to autostrada prawie pusta...paranoja,to jest chory nieuleczalnie kraj...

~JTB 2008-11-06

... no w końcu... Na całej długości drogi nr 2 przez Polskę, z miast powiatowych tylko Mińsk Mazowiecki nie ma obwodnicy. Możnowładcy do dzieła... a zaraz po obwodnicy, prosimy o oddelegowanie małej ekipy na dokończenie mińskiego aqua parku...

~astrolog 2008-10-31

W sumie to bez sensu z tymi placami oplat. Za kilka lat beda staly puste, bo calej Unii wchodzi system nawigacji dla ciezarowek, ktore bede placic za przejechane kilometry. Ale niech tam, byle budowali...

~Newenejczyk 2008-10-31

Na razie to będą place pod punkty poboru opłat, więc samego poboru opłat nie będzie.

~artur 2008-10-31

Kierowcy TIR-ów i tak pewnie będą jeździli przez Mińsk Mazowiecki. Po co mieliby wybierać płatną drogę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.