mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Olsztyna

Zielone światło dla obwodnicy Olsztyna

Generalny inspektor sanitarny odrzucił zażalenie złożone przez władze gminy Dywity. Jego zdaniem trasa północnej obwodnicy Olsztyna zaplanowana przez drogowców nie będzie zagrażać wodom gruntowym i zdrowiu mieszkańców. To duży krok w realizacji inwestycji.

Zielone światło dla obwodnicy Olsztyna

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponad rok temu wystąpił do wojewody z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej dla północno-wschodniego odcinka obwodnicy Olsztyna. Drogowcy rekomendują wersję, według której trasa zostałaby wytyczona między Kieźlinami a jeziorem Wadąg, następnie w Dywitach za hurtownią farmaceutyczną przecinałaby drogę do Różnowa i tuż za Dywitami łączyłaby się z drogą krajową nr 51 na Bezledy.

Decyzja środowiskowa, która ma określić oddziaływanie inwestycji na przyrodę, nie została wydana do dziś. W międzyczasie zmieniły się przepisy - od połowy listopada zeszłego roku zajmuje się tym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Sprawa wreszcie ruszyła z miejsca. Generalny inspektor sanitarny właśnie odrzucił zażalenie złożone przez władze gminy Dywity, jak i kilkudziesięciu mieszkańców tej gminy. Jego zdaniem trasa zaplanowana przez drogowców nie będzie zagrażać wodom gruntowym i zdrowiu mieszkańców – informuje Gazeta Wyborcza.

Teraz kolej na decyzję środowiskowa z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Gmina Dywity nie odpowiedziała na pytanie, czy będzie się odwoływać w przypadku, gdy RDOŚ wyda decyzję środowiskową w wariancie proponowanym przez drogowców.

Jeżeli sprawy potoczą się pomyślnie to Olsztyn ma duży powód do radości, ponieważ kilka dni temu generalny dyrektor ochrony środowiska dał zielone światło dla budowy południowej obwodnicy Olsztyna. Chodzi o 27-kilometrowy odcinek trasy, łączącej drogę krajową nr 16 od węzła w pobliżu miejscowości Kudypy do skrzyżowania w okolicach Wójtowa.

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego odcinka

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego...

Polskie drogi 2015-12-30

Komentuj:

~dhomin94 2009-03-23

,,Wersja ta przewiduje Drogowcy rekomendują wersję,....'' ale że o co chodzi>>??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.