mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz zezwolił na budowę  łącznika między ul. Wyszogrodzką a ul. Otolińską w Płocku, który stanowi pierwszy odcinek planowanej obwodnicy Płocka. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zielone światło dla obwodnicy Płocka
Obwodnica Płocka połączy drogę krajową nr 62 z drogami wojewódzkimi nr 567 i 559. W ramach I etapu budowy obwodnicy Płocka powstanie 1,6 km drogi - od ronda Wojska Polskiego do nowo projektowanego węzła „Boryszewo”, który docelowo stanie się drogą krajową. Węzeł będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Otolińską, nad którą zaplanowano również wiadukt. Przewidziano też m.in. budowę skrzyżowania z ul. Urodzajną oraz zatoki do ważenia pojazdów ciężarowych. Powstaną drogi serwisowe, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również przebudowę infrastruktury technicznej m.in. wodociągów, kanalizacji i sieci elektroenergetycznej.

Budowa obwodnicy Płocka rozpocznie się od odcinka między ul. Wyszogrodzką i ul. Otolińską, ponieważ w tej okolicy występuje największe natężenie ruchu tranzytowego, który obecnie prowadzony jest drogami krajowymi przez centrum Płocka i dzielnice peryferyjne. Docelowo cała obwodnica Płocka będzie prowadzić od ronda Wojska Polskiego do drogi wojewódzkiej nr 559.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic