mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz zezwolił na budowę  łącznika między ul. Wyszogrodzką a ul. Otolińską w Płocku, który stanowi pierwszy odcinek planowanej obwodnicy Płocka. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zielone światło dla obwodnicy Płocka
Obwodnica Płocka połączy drogę krajową nr 62 z drogami wojewódzkimi nr 567 i 559. W ramach I etapu budowy obwodnicy Płocka powstanie 1,6 km drogi - od ronda Wojska Polskiego do nowo projektowanego węzła „Boryszewo”, który docelowo stanie się drogą krajową. Węzeł będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Otolińską, nad którą zaplanowano również wiadukt. Przewidziano też m.in. budowę skrzyżowania z ul. Urodzajną oraz zatoki do ważenia pojazdów ciężarowych. Powstaną drogi serwisowe, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również przebudowę infrastruktury technicznej m.in. wodociągów, kanalizacji i sieci elektroenergetycznej.

Budowa obwodnicy Płocka rozpocznie się od odcinka między ul. Wyszogrodzką i ul. Otolińską, ponieważ w tej okolicy występuje największe natężenie ruchu tranzytowego, który obecnie prowadzony jest drogami krajowymi przez centrum Płocka i dzielnice peryferyjne. Docelowo cała obwodnica Płocka będzie prowadzić od ronda Wojska Polskiego do drogi wojewódzkiej nr 559.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.