mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz zezwolił na budowę  łącznika między ul. Wyszogrodzką a ul. Otolińską w Płocku, który stanowi pierwszy odcinek planowanej obwodnicy Płocka. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zielone światło dla obwodnicy Płocka
Obwodnica Płocka połączy drogę krajową nr 62 z drogami wojewódzkimi nr 567 i 559. W ramach I etapu budowy obwodnicy Płocka powstanie 1,6 km drogi - od ronda Wojska Polskiego do nowo projektowanego węzła „Boryszewo”, który docelowo stanie się drogą krajową. Węzeł będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Otolińską, nad którą zaplanowano również wiadukt. Przewidziano też m.in. budowę skrzyżowania z ul. Urodzajną oraz zatoki do ważenia pojazdów ciężarowych. Powstaną drogi serwisowe, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również przebudowę infrastruktury technicznej m.in. wodociągów, kanalizacji i sieci elektroenergetycznej.

Budowa obwodnicy Płocka rozpocznie się od odcinka między ul. Wyszogrodzką i ul. Otolińską, ponieważ w tej okolicy występuje największe natężenie ruchu tranzytowego, który obecnie prowadzony jest drogami krajowymi przez centrum Płocka i dzielnice peryferyjne. Docelowo cała obwodnica Płocka będzie prowadzić od ronda Wojska Polskiego do drogi wojewódzkiej nr 559.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.