Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Zielone światło dla obwodnicy Płocka

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz zezwolił na budowę  łącznika między ul. Wyszogrodzką a ul. Otolińską w Płocku, który stanowi pierwszy odcinek planowanej obwodnicy Płocka. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zielone światło dla obwodnicy Płocka
Obwodnica Płocka połączy drogę krajową nr 62 z drogami wojewódzkimi nr 567 i 559. W ramach I etapu budowy obwodnicy Płocka powstanie 1,6 km drogi - od ronda Wojska Polskiego do nowo projektowanego węzła „Boryszewo”, który docelowo stanie się drogą krajową. Węzeł będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Otolińską, nad którą zaplanowano również wiadukt. Przewidziano też m.in. budowę skrzyżowania z ul. Urodzajną oraz zatoki do ważenia pojazdów ciężarowych. Powstaną drogi serwisowe, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również przebudowę infrastruktury technicznej m.in. wodociągów, kanalizacji i sieci elektroenergetycznej.

Budowa obwodnicy Płocka rozpocznie się od odcinka między ul. Wyszogrodzką i ul. Otolińską, ponieważ w tej okolicy występuje największe natężenie ruchu tranzytowego, który obecnie prowadzony jest drogami krajowymi przez centrum Płocka i dzielnice peryferyjne. Docelowo cała obwodnica Płocka będzie prowadzić od ronda Wojska Polskiego do drogi wojewódzkiej nr 559.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj