mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Lublina

Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Lublina

Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Dąbrowica i Konopnica wydał wojewoda lubelski. To kolejny krok przybliżający budowę zachodniej obwodnicy Lublina.

Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Lublina
Zakres inwestycji objętej decyzją ZRID obejmuje budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej S19 o długości 9,8 km wraz z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Powstaną dwa węzły: Lublin Szerokie (nazwa robocza Płouszowice) wraz z przebudową odcinka drogi wojewódzkiej 830 oraz Lublin Węglin (Konopnica) wraz z przełożeniem odcinka DW747 od tego ostatniego węzła do obecnego przebiegu DK19. Trzeci węzeł Lublin Sławinek (Dąbrowica) jest już gotowy. W ciągu drogi ekspresowej powstaną dwa wiadukty, sześć kolejnych w ciągu dróg poprzecznych, zbudowany zostanie wiadukt kolejowy, przejazd gospodarczy, kładka pieszo-rowerowa, ekrany akustyczne. Przebudowane zostaną odcinki dróg lokalnych, powstaną drogi serwisowe, a także przejścia dla zwierząt (w tym jedno nad trasą ekspresową).

Decyzji ZRID nadano rygor natychmiastowej wykonalności co zobowiązuje do niezwłocznego wydania nieruchomości, opróżniania lokali i innych pomieszczeń. Uprawnia do faktycznego objęcia nieruchomości w posiadanie przez właściwego zarządcę drogi oraz uprawnia do rozpoczęcia robót budowalnych. Skarb Państwa jest już w posiadaniu 50 proc. działek wskazanych w decyzji ZRID. Wycenę nieruchomości prowadzić będą biegli rzeczoznawcy powołani przez Lubelski Urząd Wojewódzki.

W ubiegłym roku ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Szesnaście firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do przetargu. Piętnaście z nich spełnia warunki udziału w postępowaniu i wkrótce trafią do nich zaproszenia do udziału w drugim etapie przetargu.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.