mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zima na polskich drogach

Zima na polskich drogach

Intensywne opady śniegu utrudniają poruszanie się po drogach. Jednak soli nie brakuje i wszystkie trasy krajowe są przejezdne – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zima na polskich drogach
Utrudnienia, głównie w postaci błota pośniegowego, występują na większości dróg województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego oraz na części dróg woj. dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Na pozostałym obszarze nawierzchnie dróg są czarne. Na drogach krajowych pracuje obecnie 450 jednostek sprzętu odśnieżnego.

Opady śniegu w Małopolsce nie spowodowały większych utrudnień komunikacyjnych w tym regionie. Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, warunki na małopolskich drogach są dość ciężkie z powodu padającego śniegu i zalegającego na szosach błota pośniegowego. Na drogach krajowych Małopolski pracuje około 70 jednostek odśnieżających. Białych jest wiele dróg lokalnych oraz mniej uczęszczane ulice w miastach.

Na Śląsku spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Śnieg pada i wieje wiatr także w województwie świętokrzyskim.

Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. - Nawierzchnie dróg są czarne i mokre, miejscami występuje warstwa zajeżdżonego śniegu - powiedział dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Więcek.
W woj. lubuskim największym zagrożeniem dla kierowców są marznące opady deszczu i mżawki, które przelotnie pojawiają się w tym regionie. Jak poinformowano w Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego, można spodziewać się gołoledzi na jezdniach i chodnikach.

Mimo trudnych warunków pogodowych normalnie pracują lotniska, m.in. w podkrakowskich Balicach i w Katowicach-Pyrzowicach.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~grz 2010-01-11

Praca służb odpowiedzialnych za odśnieżanie nadaje się do zgłoszenia do prokuratury. Miasto, wieś, czy trasa - nic nie odśnieżone, nic nie posypane. Wszędzie śnieg i lód. Firmy odśnieżające powinny płacić odszkodowania za wypadki na ich nieodśnieżonych drogach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Limuzyna Putina na sprzedaż
Limuzyna Putina na sprzedaż
Samochody należące do najsławniejszych osób na świecie często osiągają kosmiczne ceny. Pewien sprzedawca z Moskwy oferuje Mercedesa S600 Pullman Guard, którym przemieszczał się Władimir Putin. Czy znajdzie się chętny żeby zapłacić kilka razy więcej za taki samochód?