mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zima na polskich drogach

Zima na polskich drogach

Intensywne opady śniegu utrudniają poruszanie się po drogach. Jednak soli nie brakuje i wszystkie trasy krajowe są przejezdne – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zima na polskich drogach
Utrudnienia, głównie w postaci błota pośniegowego, występują na większości dróg województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego oraz na części dróg woj. dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Na pozostałym obszarze nawierzchnie dróg są czarne. Na drogach krajowych pracuje obecnie 450 jednostek sprzętu odśnieżnego.

Opady śniegu w Małopolsce nie spowodowały większych utrudnień komunikacyjnych w tym regionie. Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, warunki na małopolskich drogach są dość ciężkie z powodu padającego śniegu i zalegającego na szosach błota pośniegowego. Na drogach krajowych Małopolski pracuje około 70 jednostek odśnieżających. Białych jest wiele dróg lokalnych oraz mniej uczęszczane ulice w miastach.

Na Śląsku spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Śnieg pada i wieje wiatr także w województwie świętokrzyskim.

Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. - Nawierzchnie dróg są czarne i mokre, miejscami występuje warstwa zajeżdżonego śniegu - powiedział dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Więcek.
W woj. lubuskim największym zagrożeniem dla kierowców są marznące opady deszczu i mżawki, które przelotnie pojawiają się w tym regionie. Jak poinformowano w Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego, można spodziewać się gołoledzi na jezdniach i chodnikach.

Mimo trudnych warunków pogodowych normalnie pracują lotniska, m.in. w podkrakowskich Balicach i w Katowicach-Pyrzowicach.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~grz 2010-01-11

Praca służb odpowiedzialnych za odśnieżanie nadaje się do zgłoszenia do prokuratury. Miasto, wieś, czy trasa - nic nie odśnieżone, nic nie posypane. Wszędzie śnieg i lód. Firmy odśnieżające powinny płacić odszkodowania za wypadki na ich nieodśnieżonych drogach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport