mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zima na polskich drogach

Zima na polskich drogach

Intensywne opady śniegu utrudniają poruszanie się po drogach. Jednak soli nie brakuje i wszystkie trasy krajowe są przejezdne – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zima na polskich drogach
Utrudnienia, głównie w postaci błota pośniegowego, występują na większości dróg województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego oraz na części dróg woj. dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Na pozostałym obszarze nawierzchnie dróg są czarne. Na drogach krajowych pracuje obecnie 450 jednostek sprzętu odśnieżnego.

Opady śniegu w Małopolsce nie spowodowały większych utrudnień komunikacyjnych w tym regionie. Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, warunki na małopolskich drogach są dość ciężkie z powodu padającego śniegu i zalegającego na szosach błota pośniegowego. Na drogach krajowych Małopolski pracuje około 70 jednostek odśnieżających. Białych jest wiele dróg lokalnych oraz mniej uczęszczane ulice w miastach.

Na Śląsku spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Śnieg pada i wieje wiatr także w województwie świętokrzyskim.

Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. - Nawierzchnie dróg są czarne i mokre, miejscami występuje warstwa zajeżdżonego śniegu - powiedział dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Więcek.
W woj. lubuskim największym zagrożeniem dla kierowców są marznące opady deszczu i mżawki, które przelotnie pojawiają się w tym regionie. Jak poinformowano w Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego, można spodziewać się gołoledzi na jezdniach i chodnikach.

Mimo trudnych warunków pogodowych normalnie pracują lotniska, m.in. w podkrakowskich Balicach i w Katowicach-Pyrzowicach.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~grz 2010-01-11

Praca służb odpowiedzialnych za odśnieżanie nadaje się do zgłoszenia do prokuratury. Miasto, wieś, czy trasa - nic nie odśnieżone, nic nie posypane. Wszędzie śnieg i lód. Firmy odśnieżające powinny płacić odszkodowania za wypadki na ich nieodśnieżonych drogach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zastrzega nazwę S50
Volvo zastrzega nazwę S50
Szwedzka marka nie zwalnia tempa. Jeszcze  w tym roku poznamy nowego crossovera XC40, a tymczasem Volvo myśli już o kolejnym modelu i zastrzega nazwę S50. Czyżby szykowała się wersja coupe modelu S40?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech