mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zima na południowej obwodnicy Radomia

Zima na południowej obwodnicy Radomia

Trwa zimowa przerwa na placu budowy południowej obwodnicy Radomia. Jednak zima nie przeszkodziła mostowcom w budowie wiaduktu nad obwodnicą w pobliżu skrzyżowania ulic Wiejskiej i Godowskiej. W połowie grudnia stał zaledwie jeden przyczółek, a teraz są tam już elementy głównej płyty.

Zima na południowej obwodnicy Radomia
Śnieg i niskie temperatury wstrzymały zdecydowaną większość prac na południowej obwodnicy Radomia. Przewidywał to harmonogram inwestycji. Są jednak takie roboty, które pomimo fatalnej pogody można kontynuować. Jeszcze przed nadejściem mrozów mostowcy z Łodzi wykonali północny przyczółek wiaduktu (od strony Młodzianowa). Dzięki temu możliwy jest teraz montaż belek, które będą podtrzymywać główną płytę przeprawy. Kilka z nich już jest gotowych. Reszta będzie wkrótce zakładana.

Nowy wiadukt powstaje obok stacji trafo, kilkadziesiąt metrów od dotychczasowego skrzyżowania. Obwodnica będzie przebiegała tam w dosyć głębokim wykopie, przecinając ukośnie ulice Wiejską i Godowską (w ich starych śladach). Z tego powodu nowe jezdnie będą wygięte w taki sposób, aby zapewnić dojazd do wiaduktu, a jednocześnie umożliwić kierowcom jazdę we wszystkich dotychczasowych relacjach. Przypomnijmy, że w tym miejscu ruch przelotowy będzie oddzielony od ruchu lokalnego. Tranzyt będzie odbywał się tylko dołem - nie będzie można tam wjeżdżać na Wiejską.

To już blisko rok od rozpoczęcia budowy południowej obwodnicy Radomia. Do tej pory udało się już wykonać bardzo dużo robót. Gdy tylko pogoda pozwoli, drogowcy będą kontynuować zadania. Przed nimi jeszcze ponad półtora roku pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.