mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zimowe prace przy budowie mostu w Toruniu

Zimowe prace przy budowie mostu w Toruniu

Ciepła połowa stycznia pozwoliła kontynuować większość prac na budowie mostu drogowego w Toruniu. Wznoszone są kolejne podpory mostu, na których drogowcy montują i spawają w całość elementy stalowych łuków. Do końca budowy jeszcze 500 dni.

Zimowe prace przy budowie mostu w Toruniu
Pracowicie upłynał styczeń na budowie mostu. Pod koniec miesiąca wykonawcy mają na koncie około 150 ton zużytej stali zbrojeniowej, 1430 m sześc. wylanego betonu konstrukcyjnego i kolejne 33 pale wbite w ziemię - większość z nich to pale testowe pod centralną podporę mostu.

W połowie stycznia, pomimo utrzymującego się niskiego stanu wody w Wiśle, budowlańcom udało się dokończyć budowę pochylni wjazdowej na sztuczną wyspę i wprowadzić na nią ważącą kilkadziesiąt ton palownicę. Następnym etapem będzie przeprowadzenie badań wbitych pali.

Prace na podporach brzegowych mostu są nieco bardziej zaawansowane. Po prawej stronie rozpoczął się montaż zbrojenia fundamentu, natomiast na lewym brzegu wylano beton podkładowy i skuwano głowice pali fundamentowych podpory. Na plac do scalania systematycznie przybywają stalowe elementy łuków mostu, a budowlańcy montują je na tymczasowych podporach i spawają w całość.

Podobne prace trwają na lewym brzegu, gdzie montowane są kolejne stalowe elementy estakady E3, a obok wyładowywane są już stalowe fragmenty estakady E4.

Gotowa jest konstrukcja przejścia podziemnego pod ul. Rypińską. Pozostały roboty wykończeniowe, które będą prowadzone dopiero w okresie wiosennym. Tymczasem nadal trwają prace przy wiadukcie nad koleją – drogowcy zbroją, szalują i betonują korpusy podpór.

Na placu Daszyńskiego, oprócz deskowania płyty stropowej części tunelu, pracownicy Strabaga wykonywali też kanalizację deszczową w tym obiekcie.  W najbliższych dniach rozpocznie się demontaż rurowych rozpór ścianek szczelnych tunelu.

Plusowe temperatury pozwalają jak na razie kontynuować większość robót na budowie mostu. Jeśli ta pogoda się utrzyma, wkrótce ruszą prace związane z wykonaniem wodociągu i gazociągu w stropie tunelu.

Podobne wiadomości:

11 nowości nowego Porsche 911

auto motor i sport 0000-00-00

Mocne, szybkie i oszczędne. Sportowe auta zawsze chcą być pierwsze, i to nie tylko na wyścigowym torze. Porsche od 50 lat ściga się na wynalazki techniczne i należy do awangardy w tej dziedzinie. Temu wyzwaniu ma też sprostać nowa Carrera.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.