mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zjazd z Katowic na Tychy otwarty

Zjazd z Katowic na Tychy otwarty

Kierowcy od 2 października mogą korzystać z łącznicy przy rondzie, jakie powstało u zbiegu ul. Beskidzkiej i al. Niepodległości w Tychach. Łącznica ta umożliwia zjazd z Katowic na Tychy. To oznacza koniec prac przy ostatnim elemencie wyremontowanego 6,5 kilometrowego tyskiego fragmentu DK-1/DK-86.

Zjazd z Katowic na Tychy otwarty
Z trzech łącznic estakady nad al. Niepodległości: wyjazdu z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i zjazdu z Bielska na Tychy, kierowcy korzystają już od 11 sierpnia. Ostatnia - czwarta łącznica, czyli 240-metrowy zjazd z Katowic na Tychy był jednak zamknięty. Obiekt musiał być obserwowany pod kątem osiadania gruntu, musiał przejść także prace naprawcze. Kolejno na zjeździe można było rozpocząć roboty drogowe, które właśnie dobiegły końca. 2 października zjazd został oddany do użytku.


W efekcie cała estakada - zupełnie nowy obiekt, który powstał w ramach projektu modernizacji tyskiego fragmentu DK-1/DK-86 - jest przejezdny. Górną częścią estakady odbywa się ruch tranzytowy, rondo pod obiektem przeznaczone jest dla ruchu lokalnego.


Zjazd z Katowic na Tychy był ostatnim elementem współfinansowanego w 85 proc. przez Unię Europejską i wartego niemal 190 mln zł. projektu modernizacji 6,5-klilometrowego odcinka ul. Beskidzkiej, czyli tyskiego fragmentu DK-1/DK-86. Podczas trwającego prawie trzy lata remontu tego odcinka, wykonawca robót - spółka Polimex Mostostal S. A - ułożył ponad 100 tysięcy ton mas bitumicznych. Powstało także m.in. nowe dwupoziomowe skrzyżowanie i trzy nowe przejścia dla pieszych.


Inwestycja była konieczna ze względu na poprawę warunków przejazdu, a tym samym poprawę bezpieczeństwa kierowców i płynności ruchu na jednej z najważniejszych arterii drogowych w województwie śląskim.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.