mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zjazd z Katowic na Tychy otwarty

Zjazd z Katowic na Tychy otwarty

Kierowcy od 2 października mogą korzystać z łącznicy przy rondzie, jakie powstało u zbiegu ul. Beskidzkiej i al. Niepodległości w Tychach. Łącznica ta umożliwia zjazd z Katowic na Tychy. To oznacza koniec prac przy ostatnim elemencie wyremontowanego 6,5 kilometrowego tyskiego fragmentu DK-1/DK-86.

Zjazd z Katowic na Tychy otwarty
Z trzech łącznic estakady nad al. Niepodległości: wyjazdu z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i zjazdu z Bielska na Tychy, kierowcy korzystają już od 11 sierpnia. Ostatnia - czwarta łącznica, czyli 240-metrowy zjazd z Katowic na Tychy był jednak zamknięty. Obiekt musiał być obserwowany pod kątem osiadania gruntu, musiał przejść także prace naprawcze. Kolejno na zjeździe można było rozpocząć roboty drogowe, które właśnie dobiegły końca. 2 października zjazd został oddany do użytku.


W efekcie cała estakada - zupełnie nowy obiekt, który powstał w ramach projektu modernizacji tyskiego fragmentu DK-1/DK-86 - jest przejezdny. Górną częścią estakady odbywa się ruch tranzytowy, rondo pod obiektem przeznaczone jest dla ruchu lokalnego.


Zjazd z Katowic na Tychy był ostatnim elementem współfinansowanego w 85 proc. przez Unię Europejską i wartego niemal 190 mln zł. projektu modernizacji 6,5-klilometrowego odcinka ul. Beskidzkiej, czyli tyskiego fragmentu DK-1/DK-86. Podczas trwającego prawie trzy lata remontu tego odcinka, wykonawca robót - spółka Polimex Mostostal S. A - ułożył ponad 100 tysięcy ton mas bitumicznych. Powstało także m.in. nowe dwupoziomowe skrzyżowanie i trzy nowe przejścia dla pieszych.


Inwestycja była konieczna ze względu na poprawę warunków przejazdu, a tym samym poprawę bezpieczeństwa kierowców i płynności ruchu na jednej z najważniejszych arterii drogowych w województwie śląskim.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie
Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie
Włodarze największych polskich miast coraz częściej myślą o wymianie taboru komunikacji miejskiej. Już niebawem na ulicach Wrocławia i Warszawy będziemy mogli skorzystać z nowych autobusów dostarczonych przez Mercedesa.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic