mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiana stawek na A2

Zmiana stawek na A2

Od 3 stycznia 2011 roku obowiązywać będą nowe stawki za przejazd autostradą A2.  Zmianie ulega stawka za przejazd płatnymi odcinkami A2 dla pojazdów kategorii 1 (motocykle i pojazdy o dwóch osiach) oraz kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne).

Zmiana stawek na A2
Stawka za przejazd płatnymi odcinkami A2 Konin - Września, Września - Poznań i Poznań - Nowy Tomyśl dla pojazdów kategorii 1 wyniesie 13 zł, natomiast dla pojazdów kategorii 5 - 130 zł za każdy odcinek osobno (dotychczas były to odpowiednio 12 i 110 zł).

Dla pozostałych kategorii pojazdów (2 - pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami, 3 - pojazdy samochodowe o trzech osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami oraz 4 - pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) stawki nie zostaną zmienione i będą wynosiły odpowiednio: 27, 41 i 63 zł.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~mar 2011-01-02

Ja uważam, nie dość, że wciąż tak niewiele mamy kilometrów autostrad (kraj UE XXI wieku!) to bramki na nich są ZA GĘSTO ustawione! a opłaty ZA DUŻE! Dróg ekspresowych (uważam; bardzo przydatnych w Polsce) jest też mało. Obwodnic za mało! W wielu krajach nie przejeżdża się przez miasta, miejscowości, wsie tylko są zjazdy do tych miejscowości. Poza tym w wielu krajach nie ma tylu męczących i rozpraszających!! reklam, jaskrawych, wsiowych i nagromadzonych szyldów, banerów i bilbordów, zwłaszcza przy drogach, przy wjazdach do miast!!! Poza tym na jedno-jezdniowych drogach niejednokrotnie zapomniano o dobrych poboczach!!!! Np. Wyszków-Ostrów Maz. Tak na zdrowy rozum to co tydzień powinna być żałoba narodowa z powodu śmiertelnych wypadków. A radary to tylko doraźny i zacofany sposób! Naprawdę te drogi to jest od lat opieszałość, jakiś gorszy kapitalizm czy raczej lata komunizmu co do dziś pokutuje?

~realista 2010-12-30

niestety, nie jest prawdą, że" nigdzie w europie nie ma takich stawek..." jak ktoś jeździł po europie to wie doskonale, że stawki takie - i wyższe!!! - są na porządku dziennym we włoszech oraz we francji, a więc w krajach, które tak jak my kasują za przejechane kilometry. daleko taniej jest wykupić winietę w krajach, gdzie ona obowiązuje - austria, szwajcaria itd. mimo wszystko, nie ma co pisać demagogicznych bzdur, bo jednak ludzie jeżdżą po świecie :o)))

~kierowca 2010-12-29

Mówiąc szczerze wszystko mi jedno. Po ostatniej decyzji o zaniechaniu inwestycji drogowych czy A2 będzie kosztować 10 zł/50km czy 100 jakie to ma znaczenie ? Jeżeli dla polityków ważniejsze jest czy w trumnie leży ze swoją nogą czy obcą od tego żeby tysiące ludzi nie ginęło na drogach a dla pracujących gdzie dojazd jest częścią pracy nie jechali ze średnią 50 km/h zastanawiając się czy wrócą cali do domu (tak naprawdę dotyczy to całej szeroko pojętej infrastruktury) to ta dyskusja nie ma sensu. Pierwsze pytanie po co prywatny koncesjonariusz ? Jak nie wiadomo to wiadomo o co chodzi. Co to za państwo którego nie stać na 20% (resztę daje Unia) kosztów budowy infrastruktury ? A może inaczej - czy nas naprawdę nie stać na te 20%, czy nie stać nas żeby infrastrukturą (a więc naturalnym monopolem) zarządzało Państwo mając na celu przede wszystkim zapewnienie sprawnego funkcjonowania WSZYSTKIM OBYWATELOM a nie zapewnienie zysku Panu Janowi K. czy osobom stojącym za spółką Stalexport ?

~www 2010-12-28

a w austri płacą w przeliczeniu ok 300 zł ale za winietę ROCZNĄ!!!! Przy ich zarobkach. U nas nie starczy na miesiąc! SKANDAL

aaa 2010-12-28

Niestety ceny są tragiczne. Przecież niedawno było jeszcze 11zł :( Nie tylko zupełnie nie przystają do zarobków Polaków, ale także do kosztów inwestycji w Polsce. Praktycznie nigdzie w Europie (no może poza krótkimi odcinkami płatnych tuneli) nie ma takich stawek za przejechanie jednego km autostrady. Trudno, będziemy płacić i płakać. A ten kto w odpowiednim momencie uścisną dłonie odpowiedniego polityka będzie zarabiać....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.