mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiana stawek na A2

Zmiana stawek na A2

Od 3 stycznia 2011 roku obowiązywać będą nowe stawki za przejazd autostradą A2.  Zmianie ulega stawka za przejazd płatnymi odcinkami A2 dla pojazdów kategorii 1 (motocykle i pojazdy o dwóch osiach) oraz kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne).

Zmiana stawek na A2
Stawka za przejazd płatnymi odcinkami A2 Konin - Września, Września - Poznań i Poznań - Nowy Tomyśl dla pojazdów kategorii 1 wyniesie 13 zł, natomiast dla pojazdów kategorii 5 - 130 zł za każdy odcinek osobno (dotychczas były to odpowiednio 12 i 110 zł).

Dla pozostałych kategorii pojazdów (2 - pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami, 3 - pojazdy samochodowe o trzech osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami oraz 4 - pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) stawki nie zostaną zmienione i będą wynosiły odpowiednio: 27, 41 i 63 zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~mar 2011-01-02

Ja uważam, nie dość, że wciąż tak niewiele mamy kilometrów autostrad (kraj UE XXI wieku!) to bramki na nich są ZA GĘSTO ustawione! a opłaty ZA DUŻE! Dróg ekspresowych (uważam; bardzo przydatnych w Polsce) jest też mało. Obwodnic za mało! W wielu krajach nie przejeżdża się przez miasta, miejscowości, wsie tylko są zjazdy do tych miejscowości. Poza tym w wielu krajach nie ma tylu męczących i rozpraszających!! reklam, jaskrawych, wsiowych i nagromadzonych szyldów, banerów i bilbordów, zwłaszcza przy drogach, przy wjazdach do miast!!! Poza tym na jedno-jezdniowych drogach niejednokrotnie zapomniano o dobrych poboczach!!!! Np. Wyszków-Ostrów Maz. Tak na zdrowy rozum to co tydzień powinna być żałoba narodowa z powodu śmiertelnych wypadków. A radary to tylko doraźny i zacofany sposób! Naprawdę te drogi to jest od lat opieszałość, jakiś gorszy kapitalizm czy raczej lata komunizmu co do dziś pokutuje?

~realista 2010-12-30

niestety, nie jest prawdą, że" nigdzie w europie nie ma takich stawek..." jak ktoś jeździł po europie to wie doskonale, że stawki takie - i wyższe!!! - są na porządku dziennym we włoszech oraz we francji, a więc w krajach, które tak jak my kasują za przejechane kilometry. daleko taniej jest wykupić winietę w krajach, gdzie ona obowiązuje - austria, szwajcaria itd. mimo wszystko, nie ma co pisać demagogicznych bzdur, bo jednak ludzie jeżdżą po świecie :o)))

~kierowca 2010-12-29

Mówiąc szczerze wszystko mi jedno. Po ostatniej decyzji o zaniechaniu inwestycji drogowych czy A2 będzie kosztować 10 zł/50km czy 100 jakie to ma znaczenie ? Jeżeli dla polityków ważniejsze jest czy w trumnie leży ze swoją nogą czy obcą od tego żeby tysiące ludzi nie ginęło na drogach a dla pracujących gdzie dojazd jest częścią pracy nie jechali ze średnią 50 km/h zastanawiając się czy wrócą cali do domu (tak naprawdę dotyczy to całej szeroko pojętej infrastruktury) to ta dyskusja nie ma sensu. Pierwsze pytanie po co prywatny koncesjonariusz ? Jak nie wiadomo to wiadomo o co chodzi. Co to za państwo którego nie stać na 20% (resztę daje Unia) kosztów budowy infrastruktury ? A może inaczej - czy nas naprawdę nie stać na te 20%, czy nie stać nas żeby infrastrukturą (a więc naturalnym monopolem) zarządzało Państwo mając na celu przede wszystkim zapewnienie sprawnego funkcjonowania WSZYSTKIM OBYWATELOM a nie zapewnienie zysku Panu Janowi K. czy osobom stojącym za spółką Stalexport ?

~www 2010-12-28

a w austri płacą w przeliczeniu ok 300 zł ale za winietę ROCZNĄ!!!! Przy ich zarobkach. U nas nie starczy na miesiąc! SKANDAL

aaa 2010-12-28

Niestety ceny są tragiczne. Przecież niedawno było jeszcze 11zł :( Nie tylko zupełnie nie przystają do zarobków Polaków, ale także do kosztów inwestycji w Polsce. Praktycznie nigdzie w Europie (no może poza krótkimi odcinkami płatnych tuneli) nie ma takich stawek za przejechanie jednego km autostrady. Trudno, będziemy płacić i płakać. A ten kto w odpowiednim momencie uścisną dłonie odpowiedniego polityka będzie zarabiać....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando