mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na A2

Zmiany na A2

Trwają prace wykończeniowe na autostradzie A2. Od poniedziałku GDDKiA zapowiedziała kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na A2
W poniedziałek 3 września rano nastąpią zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A2. Na odcinku C – pomiędzy Grodziskiem a Bolimowem wdrożona zostanie organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu jednej jezdni w kierunku Warszawy. Kierowcy będą się poruszali w obu kierunkach drugą nitką. W tym czasie wykonawca będzie realizował roboty wykończeniowe.

Po oddaniu jezdni w stronę Warszawy, 24 września, wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku Poznania, a ruch przeniesiony zostanie na otwartą nitkę. Zamknięcie jednej jedni na odc C, niezbędne do sprawnego przeprowadzenia prac wykończeniowych, zostało poprzedzone przedstawieniem przez wykonawcę dokumentów świadczących o takiej organizacji pracy i potencjale sprzętowo - kadrowym, które zapewnią efektywne prowadzenie robót i zminimalizują utrudnienia dla kierowców.  Taka organizacja ruchu zwiększy również bezpieczeństwo pracowników realizujących roboty pod ruchem - podkreśla GDDKiA.

Tymczasem na bliższym Łodzi 30 – km odc A zakończyło się układanie warstwy ścieralnej na jezdni lewej (kierunek Poznań). Wykonawca musi teraz na nowej nawierzchni wykonać oznakowanie poziome, które jest już wykonane w 80%. Obecnie trwają tam prace związane z montażem ekranów akustycznych (jezdnia lewa  wykonane 95%, jezdnia prawa 94%), dróg dojazdowych i pasa technologicznego. Równocześnie trwają badania kontrolne nawierzchni. Zakończył się natomiast montaż barier ochronnych.

Ruch na trasie głównej autostrady w obu kierunkach przez cały czas trwania robót jest zachowany. Na obu odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości miejscami do 60 km/h.

Wykonawcy obu odcinków mają, zgodnie z kontraktami,  czas na dokończenie budów do 15 października 2012 roku.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.