mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na DK 74 w Łagowie

Zmiany na DK 74 w Łagowie

Poważna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 Kielce – Opatów z drogą wojewódzką nr 756 w Łagowie planowana jest pod koniec kwietnia. Skrzyżowanie zostanie zastąpione przez małe rondo, a kierowcy jadący drogą krajową nr 74 nie będą już mieli pierwszeństwa przejazdu.

Zmiany na DK 74 w Łagowie
Przygotowania do zmiany organizacji ruchu już się rozpoczęły, natomiast samo ułożenie wysepki ronda planowane jest w przyszłym tygodniu. Roboty wykonywane będą głównie nocą, przy połówkowym zamknięciu drogi 74 i ruchu wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną. Wyspa centralna ronda z czerwonej kostki będzie miała 12 metrów średnicy, a całe skrzyżowanie zostanie z jednej strony poszerzone. Zmieni się także oznakowanie poziome i pionowe. Przy dojeździe do ronda drogą 74 poprzez oznakowanie poziome rozdzielone zostaną dodatkowo pasy ruchu. Przez dojazdem do ronda zamontowane będą żółte tablice informujące o zmianie organizacji ruchu oraz zielone informujące o skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Na wszystkich dojazdach do ronda pojawią się także znaki: D-2 koniec drogi z pierwszeństwem przejazdu, A-7 ustąp pierwszeństwa oraz C-12 ruch okrężny. Po zmianie organizacji ruchu w Łagowie pierwszeństwo będą miały pojazdy znajdujące się na rondzie, a droga krajowa nr 74 i wojewódzka 756 będą podporządkowane – informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic