mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa

Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa

Od wczoraj wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na odcinku autostrady A4 od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka. Prace remontowe na tym fragmencie obwodnicy ruszą w najbliższy poniedziałek.

Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa
Zmiana organizacji na szczęście nie powinna być bardzo dotkliwa dla kierowców. Na początku z ruchu zostały bowiem wyłączone, na 3,5-kilometrowym odcinku autostrady A4, pasy środkowe obydwu jezdni, przejezdne pozostały po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Do końca tygodnia mają powstać przełączki pomiędzy dwoma jezdniami i od 15 czerwca rozpocznie się remont nawierzchni. By jak najsprawniej poprowadzić ruch w trakcie remontu, który został podzielony na 4 etapy, roboty prowadzone będą na zamkniętej jednej jezdni (najpierw od ul. Kąpielowej do km 421+500, a następnie do węzła Wielicka). Autostradowa obwodnica Krakowa na tym odcinku posiada przekrój 2x3, w związku z tym na jezdni aktualnie nie remontowanej wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, z trwałą separacją kierunków ruchu, czyli po dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzłów natomiast będą zawężenia do jednego pasa ruchu.

W trakcie remontu nawierzchni autostrady sfrezowana zostanie istniejąca warstwa ścieralna i wykonana nowa z mieszanki mastyksowo-grysowej, z asfaltem wysoko modyfikowanym. Nawierzchnia wymieniona będzie także na węźle Łagiewnickim wraz łącznicami (zjazdy w kierunkach na Katowice, Rzeszów i ul. Myślenicką) oraz węźle Kraków Wieliczka wraz z łącznicami (zjazdy na Kraków, Katowice, Rzeszów). Wykonane zostaną także niezbędne naprawy m.in. izolacji, powierzchni betonowych, zabezpieczenia antykorozyjne i antygrafitti oraz oznakowanie poziome. Wymienione będzie również oznakowanie pionowe. Oprócz węzłów wyremontowane zostaną wszystkie przepusty, wiadukty i mosty na tym odcinku A4. M.in. Wiadukty w ciągu ulic: Kąpielowej, Podgórki, Do Luboni, Niebieskiej, Hallera, Bednarskiej oraz mosty na rzece Wildze i potoku Malinówka.

Termin realizacji remontu według umowy ma trwać 170 dni, jednak nawierzchnia zarówno na autostradzie jak i na węzłach ma być wymieniona w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy (21.05.2015).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Czyżby wyciek zdjęć Audi A4 na 2016 rok?

auto motor i sport 2015-05-29

Premiera nowego Audi A4 planowana jest na targi we Frankfurcie we wrześniu tego roku. Na kilka miesięcy przed premierą ukazały się zdjęcia z magazynu Quattroruote, które mogą ukazywać wersję rzeczywistą.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini prezentuje rozwiązania wprost z przyszłości. Poznajcie koncepcyjne Terzo Millennio.