mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na Trasie AK w Warszawie

Zmiany na Trasie AK w Warszawie

Sprzyjająca pogoda sprawia, że drogowcy nieprzerwanie i "pełną parą" prowadzą prace przy przebudowie Trasy Armii Krajowej w ciągu drogi ekspresowej S8 w Warszawie.

Zmiany na Trasie AK w Warszawie
Dziś (08.01.2014r) w godzinach wieczornych planowane jest rozpoczęcie remontu wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza. Wykonawca zamknie jezdnię wschodnią obiektu i przełoży ruch na jezdnię zachodnią. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec września br.

Ponadto pomiędzy 8 a 12 stycznia w godzinach nocnych (22.00 – 5.00) nastąpi geometryczne przekierowanie ruchu na jezdni południowej Trasy AK (kierunek zachód-wschód), co jest również związane z remontem wiaduktu nad ul. Mickiewicza.

Nocne prace prowadzone są również na Wisłostradzie. Jezdnia wschodnia Wybrzeża Gdyńskiego (na wysokości północnej jezdni Trasy Armii Krajowej węzła Wisłostrada) jest zwężona do jednego pasa ruchu. W tym rejonie Wykonawca buduje fundamenty obiektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się już na piątek 10 stycznia br.

Do końca tego tygodnia (12.01) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i Generała Maczka. Dlatego też przewiduje się zajęcie lewych, skrajnych pasów ruchu na powyższych ulicach.

Od jutra (09.01) do połowy stycznia br. planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Trasa Armii Krajowej jest jednym z najważniejszych elementów modernizowanego układu komunikacyjnego Warszawy. Ma istotne znaczenie zarówno dla ruchu lokalnego w dynamicznie rozwijającej się części miasta, jak też dla ruchu tranzytowego przebiegającego przez Warszawę (element drogi ekspresowej S8 na odcinku Węzeł Powązkowska - Węzeł Marki).

Istniejący stan techniczny trasy i rozwiązania komunikacyjne nie odpowiadały potrzebom stale rosnącego ruchu. Liczba pojazdów na Trasie i okolicach często przekraczała jej przepustowość. Powodowało to długotrwałe korki i ogromne zagrożenie dla kierowców, pieszych, rowerzystów i podróżnych komunikacji miejskiej. Rosnący ruch spowodowany budową nowych osiedli mieszkaniowych i coraz większą liczbą samochodów wywołał pilną konieczność modernizacji Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik
Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik
Nowa generacja amerykańskiego SUV-a lada moment trafi salonów. Cennik Jeepa Compassa zaczyna się od 99 800 zł za wersję z benzynowym silnikiem o mocy 140 KM.