mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na Zakopiance

Zmiany na Zakopiance

Jadących trasą z Krakowa w kierunku Zakopanego czekają zmiany organizacji ruchu na dwóch odcinkach w związku z realizacją dwóch ważnych inwestycji na "Zakopiance".

Na odcinku budowy drogi ekspresowej nr 7 pomiędzy Myślenicami a Stróżą ruch został przełożony na nową jezdnię, a stara będzie poddana przebudowie. Na całym placu budowy obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Na przełączkach należy zredukować prędkość do 40 km/h. Realizacja inwestycji ma trwać - według zapisów kontraktu - do końca br., ale wiadomo już, że wykonawca nie zakończy wszystkich prac w terminie. Z ostatnich zapowiedzi firmy Mota - Engil wynika, że do końca 2006 roku będzie chciała skończyć prace na 7-kilometrowym odcinku od węzła w Stróży do Lubnia, co może stanowić pewną pociechę dla kierowców.
 
Natomiast pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem rozpoczęło się frezowanie nawierzchni w ramach modernizacji prawie 10 - kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 47. Należy spodziewać się sporych utrudnień w postaci: ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania, ruchu wahadłowego, a nawet zamknięcia drogi - informuje Magdalena Chacaga z GDDKiA w Krakowie.

Przeczytaj także:

Ekspresowa Zakopianka Lubień - Rabka (2006-07-19)

Początek modernizacji i utrudnień (2006-07-17)

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance (2006-02-02)

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)

Rekordowy budżet Małopolski - 860 mln zł (2006-02-06)

 

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.