mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na drogach w związku z budową A1

Zmiany na drogach w związku z budową A1

W związku z budową autostrady A1 Toruń-Kowal, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na sąsiednich drogach wojewódzkich. Niektóre po wybudowaniu autostrady zmienią przebieg.

Zmiany na drogach w związku z budową A1
- Do tej pory z największymi utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy korzystający z DW nr 266 – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – W związku budową autostradowego wiaduktu nad naszą drogą oraz linią kolejową do Ciechocinka w Odolinie niezbędne są czasowe zamknięcia tej trasy. Kierowcy muszą wówczas korzystać z objazdu lokalnymi drogami od Aleksandrowa przez Ośno do DK nr 1. Budowa wiaduktu nad DW nr 266 wiązać będzie się przez najbliższe pół roku także z przewężeniami oraz ograniczeniem prędkości do 30-50 km/h. Po zakończeniu prac droga nie zmieni przebiegu, ale po zachodniej stronie wiaduktu powstanie na niej rondo z trzema wlotami. Jeden będzie przeznaczony do obsługi węzła Odolin. Budowa autostrady wymusza też  przesunięcie DW nr 252 w rejonie powstającego węzła Brzezie na północ. Nowy odcinek będzie liczył ponad kilometr. Droga przebiegać będzie pod autostradą. Po wschodniej stronie wiaduktu w miejscu połączenia DW nr 252 z łącznicą umożliwiającą wjazd i zjazd z autostrady powstanie również rondo. Na razie ruch odbywa się dotychczasową jezdnią.

Kierowcy powinni zachować też ostrożność w Czerniewicach na DW nr 269. Wiadukt nad autostradą powstaje tam dokładnie na miejscu istniejącej drogi wojewódzkiej. Wymusiło to budowę tak zwanego „bypassa”, czyli tymczasowego obejścia istniejącej nieprzejezdnej drogi. Kierowcy muszą w tym miejscu zwolnić do 30 km/h i pokonać kilka ostrych zakrętów. Większych utrudnień nie ma na DW nr 265 i DW nr 301  gdzie  powstają nowe wiadukty nad autostradą. W obu przypadkach wraz z tymi konstrukcjami powstaną nowe liczące około 1 kilometra dojazdy. Po zakończeniu budowy autostrady znacznie zmieni się także przebieg DW nr 291 łączącej DK nr 1 ze stacją w Otłoczynie. Wiadukt umożliwiający przejazd tą trasą jest budowany około 300 metrów na południe od obecnej jezdni. Wymusi to poprowadzenie DW nr 291 stosunkowo ostrym łukiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.