mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na drogach w związku z budową A1

Zmiany na drogach w związku z budową A1

W związku z budową autostrady A1 Toruń-Kowal, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na sąsiednich drogach wojewódzkich. Niektóre po wybudowaniu autostrady zmienią przebieg.

Zmiany na drogach w związku z budową A1
- Do tej pory z największymi utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy korzystający z DW nr 266 – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – W związku budową autostradowego wiaduktu nad naszą drogą oraz linią kolejową do Ciechocinka w Odolinie niezbędne są czasowe zamknięcia tej trasy. Kierowcy muszą wówczas korzystać z objazdu lokalnymi drogami od Aleksandrowa przez Ośno do DK nr 1. Budowa wiaduktu nad DW nr 266 wiązać będzie się przez najbliższe pół roku także z przewężeniami oraz ograniczeniem prędkości do 30-50 km/h. Po zakończeniu prac droga nie zmieni przebiegu, ale po zachodniej stronie wiaduktu powstanie na niej rondo z trzema wlotami. Jeden będzie przeznaczony do obsługi węzła Odolin. Budowa autostrady wymusza też  przesunięcie DW nr 252 w rejonie powstającego węzła Brzezie na północ. Nowy odcinek będzie liczył ponad kilometr. Droga przebiegać będzie pod autostradą. Po wschodniej stronie wiaduktu w miejscu połączenia DW nr 252 z łącznicą umożliwiającą wjazd i zjazd z autostrady powstanie również rondo. Na razie ruch odbywa się dotychczasową jezdnią.

Kierowcy powinni zachować też ostrożność w Czerniewicach na DW nr 269. Wiadukt nad autostradą powstaje tam dokładnie na miejscu istniejącej drogi wojewódzkiej. Wymusiło to budowę tak zwanego „bypassa”, czyli tymczasowego obejścia istniejącej nieprzejezdnej drogi. Kierowcy muszą w tym miejscu zwolnić do 30 km/h i pokonać kilka ostrych zakrętów. Większych utrudnień nie ma na DW nr 265 i DW nr 301  gdzie  powstają nowe wiadukty nad autostradą. W obu przypadkach wraz z tymi konstrukcjami powstaną nowe liczące około 1 kilometra dojazdy. Po zakończeniu budowy autostrady znacznie zmieni się także przebieg DW nr 291 łączącej DK nr 1 ze stacją w Otłoczynie. Wiadukt umożliwiający przejazd tą trasą jest budowany około 300 metrów na południe od obecnej jezdni. Wymusi to poprowadzenie DW nr 291 stosunkowo ostrym łukiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman