mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na placu Daszyńskiego w Toruniu

Zmiany na placu Daszyńskiego w Toruniu

W połowie kwietnia wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu na placu Daszyńskiego w Toruniu w ciągu trasy mostowej. W pierwszym etapie zostanie zamknięta linia tramwajowa. Wykonawca przygotowuje się także do wprowadzania kolejnych etapów, podczas których ruch samochodowy poprowadzony będzie północną stroną placu.

Zmiany na placu Daszyńskiego w Toruniu
W najbliższych dniach rozpoczną się też roboty drogowe związane z korytowaniem układu drogowego północnej jezdni Szosy Lubickiej i północnej jezdni ul. Żółkiewskiego. Z kolei ruch samochodowy po Szosie Lubickiej relacji Rubinkowo-Centrum i Centrum-Rubinkowo odbywał się będzie po płycie stropowej nr 1 tunelu T2. Płyta ta została zabetonowana już na początku marca, a samochody pojadą po niej na początku czerwca.

W czerwcu po całkowitym zamknięciu ruchu na południowej stronie placu Daszyńskiego realizowane będą prace związane z wykonaniem kolejnych dwóch płyt stropowych, nr 2 i nr 3 tunelu T2. Po płycie nr 2 docelowo będzie odbywał się ruch tramwajowy, a po płycie nr 3 poprowadzona zostanie południowa jezdnia Szosy Lubickiej.

Praca wre nie tylko na placu Daszyńskiego, ale również na pozostałych odcinkach trasy mostowej. W nurcie Wisły wznowiono prace na sztucznej wyspie. Obecnie wykonywane są tam próbne obciążenia wbitych jeszcze przed nastaniem lutowych mrozów 40 sztuk pali. Następnie nadzór autorski sprawdzi, czy zostały zachowane odpowiednie parametry, a po wydaniu pozytywnej opinii Generalny Wykonawca przystąpi do wbijania pozostałych ok. 360 sztuk pali fundamentowych – informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic