mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na śląskich autostradach i ekspresowych

Zmiany na śląskich autostradach i ekspresowych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała pod koniec czerwca nowe nazwy dla 73 śląskich węzłów zlokalizowanych na autostradach A4 i A1 oraz drogach ekspresowych S1 i S69. GDDKiA deklaruje, że nowe nazwy węzłów pojawią się na tablicach jeszcze w tym roku.

Zmiany na śląskich autostradach i ekspresowych
W bliskiej przyszłości niewiele mówiącą kierowcom „Sośnicę” (nazwę trzypoziomowego węzła drogowego łączącego auto-strady A1 i A4 oraz ulicę Pszczyńską) zastąpi sformułowanie „GLIWICE – SOŚNICA”. Z kolei „Bojków”, „Ostropa” czy „Kleszczów” zostaną zmienione na: „GLIWICE – BOJ¬KÓW”, „GLIWICE – OSTROPA” i „GLIWICE – KLESZCZÓW”. Nowy węzeł na przecięciu budowanej autostrady A1 z Drogą Krajową nr 88 w Gliwicach będzie się nazywał „GLIWICE – MACIEJÓW”.

– Zmiany nazw węzłów autostradowych i węzłów zlokalizowanych na drogach eks¬presowych będą wprowadzane (lub już są wprowadzane!) w całej Polsce. Proponują je regionalne oddziały GDDKiA. W dalszej kolejności są one uzgadniane z zainteresowany¬mi samorządami. Ostateczne zmiany – po akceptacji przez strony – zatwierdza i wpro¬wadza centrala GDDKiA – informuje Dorota Marzyńska, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~robert z berlina 2009-10-05

W Niemczech jest owiele latwej jechac autostradami przy 12.000 tys jak w Polsce przy prawie 650 km...... Autostrady w Niemczech i na Zachodzie takich bzdur nie miaja, jak nazwa wioski, bo najblizsza... Sa zatem oznaczenia dla miasteczek np. Gliwice Nord, Gliwice Ost, czy byloby Gliwice Zentrum, natomiast dla duzych miast to jest zawsze nazwa zjazdu najblizsza do centum i wowoczas jest np. Berlin Zentrum, czy Katowice-Centrum. Dla niekotrych miast w Niemczech stosuje sie skroty na tablicach zjazdowych, np na autostradzie na odcinku Berlin- Hannover jest miasto BRAUNSCHWEIG, oznaczenie tego miasta to.... "BS", a zatem BS-Nord, czy BS-Zentrum. Kazdy niemiec znajac numery rejestracyjne wie, ze to miasto BRAUNSCHWEIG, a nie jakies tylko oznaczenie BS-Nord...... pozdrawiam z berlina

~seeker 2009-07-26

Kto to wymyślił Gliwice - Maciejów ? Rozumiem jakby Maciejów był osobną gminą ale Maciejów jest dzielnicą Zabrza.! Nie widzę związku mieszania miasta Gliwice z jedną z dzielnic Zabrza. Węzeł miał się nazywać Zabrze - Maciejów lub Gliwice - Zatorze

~kombi 2009-07-25

Dzien dobry! Nie popadajmy w skrajnosc jednak i nie wymagajmy na zjazdach podawania dokladnych adresow, ktore tylko my znamy. Co do oznaczen typu wschod, zachod itd... To moze wystapic zwielokrotnienie takiej terminologi i co wtedy? Gliwice wschod I, Gliwice wschod II.... jakas elementarna znajomoscia obszaru do ktorego jedziemy nalezy sie poslugiwac. Moim zdaniem kompletnym nieporozumieniem jest przepis o jednoczlonowym, pochodzacym od najblizszej miejscowosci nazewnictwie. Pozdrawiam, szerokiej drogi!

aaa 2009-07-24

Ale za to producenci nawigacji powinni się cieszyć, że bez ich produktu nawet miejscowi nie wiedzą gdzie zjechać ;)))))

~Eljot1969 2009-07-24

Podobny problem jest na Dolnym Śląsku. Mieszkam koło Wrocławia i do tej pory nie mogę się przyzwyczaić jak wjeżdżam na A4 na węźle Krajków (oficjalna nazwa) - ciekawy ile osób wie że to węzeł Wrocław-Wschód - i widzę kierunki jakzdy do wyboru: Katowice i Jędrzychowice....Dla niewtajemniczonych Jędzrychowice to nazwa mikro-wioski tuż nad Zgorzelcem. Czy nie łatwiej byłoby pokierować na Zgorzelec ? Prawie każdy ma jako-takie pojęcie że to gdzieś na granicy z Niemcami, a Jędrzychowiece ??? Takich przykładów jest oczywiście dużo więcej, ale liczę na rozsądek odpowiednich władz w nowym nazewnctwie węzłów i kierunków jazdy - obym się nie przeliczył :) ......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.