mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany organizacji ruchu na DK6 między Redą a Gościcinem

Zmiany organizacji ruchu na DK6 między Redą a Gościcinem

Trwa wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6 między Redą a Gościcinem. Najpoważniejszą zmianą na odcinku wejherowskim jest powrót do limitu prędkości obowiązującego w terenie zabudowanym.

Zmiany organizacji ruchu na DK6 między Redą a Gościcinem
Na pozostałym odcinku „szóstki” w obrębie skrzyżowań wyposażonych w sygnalizację świetlną, maksymalną dopuszczalną prędkością dla pojazdów będzie 50 km/h. W związku z tymi zmianami teoretyczny czas przejazdu między Redą a Gościcinem wydłuży się maksymalnie do około 3,5 minuty.

jak podkreslają drogowcy, działania wynikają z zaleceń zawartych w raportach bezpieczeństwa ruchu drogowego, a tysiące zarejestrowanych wykroczeń związanych z wjazdem na czerwonym świetle potwierdziły konieczność przywrócenia poprzedniego limitu prędkości. Dzięki zmianie prędkości powinna poprawić się także płynność ruchu oraz przepustowość. Według badań najbardziej optymalną z punktu widzenia kierujących pojazdami jest prędkość 50 km/h. Wynika to z prostego faktu, że kierowcy, jadąc wolniej, jadą płynniej i pozostawiają mniejsze odstępy między pojazdami. Przez to więcej pojazdów pokonuje dany odcinek drogi w jednostce czasu (minuta, godzina, doba).

Ubocznym, ale pozytywnym aspektem, związanym z przywróceniem poprzedniego limitu prędkości, będzie ograniczenie poziomu hałasu.

- Niezależnie od zmian w organizacji ruchu – jak zapowiadaliśmy – procedujemy wniosek o odstępstwo od warunków technicznych i wydłużenie trwania światła żółtego o sekundę na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizację świetlną, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h - dodają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross