mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany organizacji ruchu w rejonie węzła Tczewska

Zmiany organizacji ruchu w rejonie węzła Tczewska

Została zamknięta jezdnia zachodnia autostrady A6 (S3) w rejonie budowanego węzła Tczewska w województwie zachodniopomorskim.

Zmiany organizacji ruchu w rejonie węzła Tczewska
Mimo zmian w rejonie budowanego węzła Tczewska ruch na autostradzie A6 odbywa się jezdnią w kierunku Świnoujścia w obu kierunkach. Zmiana organizacji ruchu jest spowodowana montażem belek na budowanym wiadukcie przyszłego węzła Tczewska. Dodatkowe utrudnienia potrwają do wtorku 12 listopada.

Po zamontowaniu belek zostanie przywrócona wcześniejsza organizacja ruchu. W drugiej połowie listopada zostanie z kolei na kilka miesięcy zamknięta jezdnia w kierunku Szczecina na przebudowywanym odcinku pomiędzy mostem na rzece Chełszcząca, a węzłem Tczewska. W obrębie samego węzła będą okresowo wprowadzane zmiany w organizacji ruchu w związku z realizacją kolejnych etapów budowy. Zakończenie prac na autostradzie A6 planowane jest w połowie przyszłego roku.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

~j.w.1347 2013-11-22

To jest kpina z użytkowników dróg - przez urzedników,planistów infrastrktury drogi A-6 Temat nadaje się do szopki budowniczych.

~warszawiak 2013-11-17

Romek, jeszcze jedno. Jeżeli jak piszesz, wyremontowanie wymienionego przeze mnie kawałeczka A6 od Kijewa do Rzęśnicy ma być wykonana w latach 2014-2020, to już to jest dowodem kompromitacji GDDKiA i ministerstwa transportu. Te prace powinny być wykonane co najmniej z węzłem "Tczewska", a nawet dużo wcześniej. Takie rozdrabnianie się przy A6 i kolejne decyzje urzedasów drogowych w tej sprawie są dla normalnego człowieka kompletnie niezrozumiałe.

~warszawiak 2013-11-17

Romek, jeśli chodzi o szczecinskie miejskie inwestycje, wydaje mi się, że bardzo ważna byłoby jak najszybsza budowa 2-giej jezdni Autostrady Poznańskiej. To tak na marginesie. Co do autostrady A6, to przypominam , że kończy się ona (a właściwie będzie się kończyć po modernizacji) na węźle Rzęśnica, dalej od Rzęśnicy do Rurki jest (i będzie) dwujezdniowa droga ekspresowa, co oczywiście nie oznacza, że likwidacja kolizyjnego skrzyżowania w Rurce nie jest sprawą super pilną.

~romek 2013-11-14

Czy poprawia A6 ?Kiedy? - wydaje sie ze w perspektywie 2014-20 powinna nastapic modernizacja odcinka A6 od wezła Kijewo do Rurki na co istnieje dośc zaawansowana dokumentacja w GDDKiA.Prace miały polegac na modernizacji -wezła Kijewo z przebudową starych ciasnych wjazdów,-wezła Rzęsniaca w celu przekierowania ruchu w stronę Swinoujscia a wiec przebudowa całego wezła ,-Rurka przebudowa kolizyjnego skrzyzowania jedynym na tym odcinku.Koszt przebudowy ok 300mln PLN .Zadan do wykonania jest bardzo duzo. Po 89 roku w Szczecinie upadło wiele duzych zakładów co doprowadziło do stagnacji miasta.W latach 90 miasto podjeło duzym wysiłkiem przebudowę trasy wylotowej z miasta w kierunku na S10 i S3 .W okresie budowy to jest 2000 -2005 budowa nalezła do największych w Polsce .Konsekwentnie rok temu oddano przebudowany odcinek ul Struga w ciagu tej samej drogi 140mln .Pozostało jednopoziomowe skrzyzowanie w kierunku Autostady Poznańskiej dzielnica Zdroje - alternatywnego wjazdu do Szczecina .Na rozwój tego kierunku A6 ma duzy wpływ transport prowadzony w kierunku Swinoujscia i Goleniowa .W okresie wakacji przejezdza tedy ok 50tys samochodów na dobę.Przebudowa A6 uzalezniona jest od decyzji Ministerstwa Infrastruktury co jednak nie jest prosta sprawą.

~warszawiak 2013-11-12

W połowie przyszłego roku bedzie co najwyzej zakończenie budowy wezła "Tczewska". Potem znowu będzie zamykany ruch przy kolejnej przebudowie nawierzchni na nastepnych paru kilometrach do Rzęśnicy lub wcześniej w obrębie wezła "Kijewo". Od paru lat pytam się i krzyczę: dlaczego do jasnej Anielki GDDKiA i ministerstwo transportu komromituje się przy przebudowie A6 remontując 2-kilometrowe kawałeczki latami, zamiast od razu wyremontowac cały "ogromny" 9-cio kilometrowy odcinek od Kijewa do Rzęśnicy, oczywiscie razem z przebudową obu w/w wezłów (Kijewo i Rzęśnica)?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando