mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w Gdańsku

Zmiany w Gdańsku

Kończą się dwie duże przebudowy torowisk i ulic w Gdańsku. Niebawem ruszą jednak kolejne inwestycje. W związku z tym kierowców czekają zmiany w układzie komunikacyjnym.

Zmiany w Gdańsku
Zakończył się  etap przebudowy torowisk w Al. Rzeczpospolitej i ul. Chłopskiej. Ta inwestycja to część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej Etap IIIA. Przebudowa tego fragmentu torowisk rozpoczęła się w lipcu tego roku i trwała 4 miesiące.

W ramach GPKM Etap IIIA zostanie oddana do ruchu 26 listopada ulica Nowe Ogrody, a 27 listopada przywrócony zostanie ruch tramwajowy na trasie Nowe Ogrody-Kartuska-Pętla Siedlce. Także to zadanie realizowane było przez 4 miesiące.

Zmiany

W związku z trwającą już budowa nowej linii tramwajowej łączącej południowe dzielnice Gdańska ( „Pętla Chełm-Pętla Nowa Łódzka") od 22 listopada od godziny 21.00 w rejonie prac zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Witosa na odcinku pomiędzy ulicą Dragana, a ulicą Wilanowską. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Witosa, Aleją Sikorskiego i Aleją Armii Krajowej.

Dojazd do Zespołu Obsługi Mieszkańców i Stacji Obsługi Pojazdów przy ul. Milskiego będzie możliwy, ponieważ na czas prac ułożona zostanie wzdłuż zajętej jezdni droga z płyt betonowych. Ten etap remontu potrwa do wiosny 2011 roku (przełom I i II kwartału - w zależności od warunków pogodowych zimą).

Na okres kilku tygodni zamknięty zostanie też wylot ulicy Cieszyńskiego do ulicy Witosa. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Cieszyńskiego w kierunku ulicy Cebertowicza, a następnie do ulicy Witosa.

Takie zajęcie jezdni jest konieczne, bowiem na tych odcinkach trwa całkowite przezbrajanie sieci i przebudowa linii ciepłowniczej (konieczność wykonania głębokich przekopów także w poprzek jezdni). W wyjeździe z Cieszyńskiego układany zaś będzie już fragment torowiska. Pozostałe prace przy budowie nowej linii tramwajowej i ulicy Nowej Łódzkiej prowadzone są obok istniejącego układu drogowego i nie będą w ciągu najbliższych miesięcy powodowały utrudnień w ruchu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.