mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w Gdańsku

Zmiany w Gdańsku

Kończą się dwie duże przebudowy torowisk i ulic w Gdańsku. Niebawem ruszą jednak kolejne inwestycje. W związku z tym kierowców czekają zmiany w układzie komunikacyjnym.

Zmiany w Gdańsku
Zakończył się  etap przebudowy torowisk w Al. Rzeczpospolitej i ul. Chłopskiej. Ta inwestycja to część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej Etap IIIA. Przebudowa tego fragmentu torowisk rozpoczęła się w lipcu tego roku i trwała 4 miesiące.

W ramach GPKM Etap IIIA zostanie oddana do ruchu 26 listopada ulica Nowe Ogrody, a 27 listopada przywrócony zostanie ruch tramwajowy na trasie Nowe Ogrody-Kartuska-Pętla Siedlce. Także to zadanie realizowane było przez 4 miesiące.

Zmiany

W związku z trwającą już budowa nowej linii tramwajowej łączącej południowe dzielnice Gdańska ( „Pętla Chełm-Pętla Nowa Łódzka") od 22 listopada od godziny 21.00 w rejonie prac zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Witosa na odcinku pomiędzy ulicą Dragana, a ulicą Wilanowską. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Witosa, Aleją Sikorskiego i Aleją Armii Krajowej.

Dojazd do Zespołu Obsługi Mieszkańców i Stacji Obsługi Pojazdów przy ul. Milskiego będzie możliwy, ponieważ na czas prac ułożona zostanie wzdłuż zajętej jezdni droga z płyt betonowych. Ten etap remontu potrwa do wiosny 2011 roku (przełom I i II kwartału - w zależności od warunków pogodowych zimą).

Na okres kilku tygodni zamknięty zostanie też wylot ulicy Cieszyńskiego do ulicy Witosa. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Cieszyńskiego w kierunku ulicy Cebertowicza, a następnie do ulicy Witosa.

Takie zajęcie jezdni jest konieczne, bowiem na tych odcinkach trwa całkowite przezbrajanie sieci i przebudowa linii ciepłowniczej (konieczność wykonania głębokich przekopów także w poprzek jezdni). W wyjeździe z Cieszyńskiego układany zaś będzie już fragment torowiska. Pozostałe prace przy budowie nowej linii tramwajowej i ulicy Nowej Łódzkiej prowadzone są obok istniejącego układu drogowego i nie będą w ciągu najbliższych miesięcy powodowały utrudnień w ruchu.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.