mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w drogach wojewódzkich przy nowym odcinku A1

Zmiany w drogach wojewódzkich przy nowym odcinku A1

Przy okazji niedawnego otwarcia autostrady A1 na odcinku pomiędzy Czerniewicami a Włocławkiem zmianie uległa również organizacja ruchu na przebiegających w pobliżu drogach wojewódzkich.

Zmiany w drogach wojewódzkich przy nowym odcinku A1
Najistotniejsze zmiany zaszły w Brzeziu (powiat włocławski), gdzie na przecięciu autostrady oraz drogi wojewódzkiej nr 252 (Włocławek – Inowrocław) powstał węzeł drogowy. Wjazd na niego umożliwia rondo zbudowane na wojewódzkiej drodze, na którym zastosowano nietypowe rozwiązanie.

– Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, że naszymi drogami przewożone są ładunki nienormatywne. Transporty długich lawet mają wówczas poważne problemy z pokonywaniem niektórych zakrętów, skrzyżowań, chociaż są one zbudowane zgodnie ze wszystkimi normami. Dlatego, uzgadniając inwestycję z GDDKiA, doszliśmy do wniosku że idealnym rozwiązaniem w tym miejscu będzie rondo trzywlotowe z możliwością przejazdu przez środek wyspy pojazdów nienormatywnych na kierunku Włocławek – Inowrocław. Wystarczy wówczas zdemontować część sierżantów znajdujących się na wyspie centralnej – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Warto podkreślić, że inwestycja oznaczała także przesunięcie drogi wojewódzkiej na odcinku 1 kilometra bardziej na północ. W ten sposób znalazła się ona w dolinie, nad którą zbudowano wiadukt autostradowy. Przy wojewódzkiej drodze dobudowano także ścieżkę rowerową wraz z chodnikiem. Prace w Brzeziu na drodze wojewódzkiej można uznać prawie za zakończone. Do ustawienia zostały ostatnie bariery, umocnienia wymaga część skarp rozmytych przez opady oraz uzupełnienia wymagają niektóre roboty brukarskie na chodnikach.

Sporo zmian zaszło także w Odolionie (powiat aleksandrowski). Podobnie jak w Brzeziu powstało tam trzywlotowe rondo. Fragment drogi wojewódzkiej nr 266 (Ciechocinek-Aleksandrów-Radziejów) od ronda do skrzyżowania z DK nr 91 stanowi obecnie połączenie autostrady A1 z tą drogą krajową Kierowcy jadący autostradą od strony Włocławka w kierunku południowych dzielnic Torunia muszą właśnie korzystać z tego węzła.

Zmiany nie ominęły także drogi wojewódzkiej nr 301 (prowadzącej z Lubania w kierunku Osięcin) i drogi wojewódzkiej nr 291 (prowadzącej od DK nr 91 w kierunku stacji Otłoczyn). Na obu trasach powstały nowe wiadukty. Do obu obiektów wybudowano też nowe dojazdy, co oznacza kolejne zmodernizowane odcinki dróg wojewódzkich.

Wiosną, wraz z otwarciem kolejnego odcinka autostrady od Włocławka do Kowala, kompletne będą kolejne dwa nowe wiadukty w powiecie włocławskim w ciągu dróg wojewódzkich nr 265 (w Kruszynie) i nr 269 (w rejonie Czerniewic pod Kowalem). Na obu konstrukcjach odbywa się już ruch pojazdów, ale trwają tam jeszcze ostatnie prace.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Peugeot 301
Peugeot 301
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Audi S1: Postrach miast

auto motor i sport 0000-00-00

231-konny silnik może do megamocnych nie należy, ale w tak małym aucie, jak Audi A1, takie stado koni wygląda całkiem imponująco. Efekt? Bariera 100 km/h na prędkościomierzu Audi S1 zostaje osiągnięta po 5,8 sekundy.

Komentuj:

~kali 2014-01-12

ktoś tu musiał nieźle posmarować...

~Marek 2014-01-12

Brak zjazdu z A1 na drogę DK91 na węźle "Czerniewice" jest tematem dla CBA.nPrzecież kierowcy jadący do Torunia od strony Łodzi nie wiedzą, że nie można zjechać "do Torunia" na węźle "Czerniewice" i nie z własnej winy będą musieli skorzystać z prywatnego odcinka A1, aby opuścić aotostradę na węźle "Lubicz". Dlaczego GDDKiA nabija kasę prywatnej spółce Amber One? Czy w Toruniu mają prezydenta, który stanie po stronie mieszkańców i wyprostuje ten bałagan?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando