mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w ograniczeniach prędkości

Zmiany w ograniczeniach prędkości

Zmiany w lokalnych ograniczeniach prędkości na drogach krajowych to wynik przeprowadzonej przez pracowników GDDKiA oraz Policji weryfikacji oznakowania. W 262 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono, 144 natomiast obniżono.

Zmiany w ograniczeniach prędkości
Najczęściej potrzeba obniżenia aktualnie wyznaczonej prędkości dopuszczalnej dotyczyła sytuacji, w których na danym odcinku obowiązywała prędkość wynikająca z przepisów ogólnych, a wnioski z przeprowadzonej analizy nakazywały obniżenie jej do 70 km/h. Takich przypadków odnotowano 46. Najwięcej, bo 65 zmian, zarówno podwyższeń jak i obniżeń prędkości, dotyczyło dwóch dróg na terenie województwa wielkopolskiego:  dk 92 oraz dk 11.

Obecnie trwa proces wynoszenia znaków z nowymi limitami prędkości w teren. Potrwa on do połowy czerwca.
Tematy w artykule: drogi polskie Drogi Zaufania

Podobne wiadomości:

Drogi czteropasmowe zastąpić drogami 2+1?

Drogi czteropasmowe zastąpić drogami 2+1?

Polskie drogi 2014-12-03

Nieprawidłowości przy budowie autostrad

Nieprawidłowości przy budowie autostrad

Polskie drogi 2014-09-28

Komentuj:

~Jotgie 2013-05-14

Nareszcie ktoś zrozumiał, że podwyższenie prędkości powoduje zmniejszenie natężenia ruchu więc i zwiększenie bezpieczeństwa. Szkoda, że nie do końca... No bo podwyższenie będzie z np. 50 km/h do 70 km/h a nie do z 90 km/h do np. 110... WIęc to raczej likwidacja ograniczeń - ale jak to brzmi! PODWYŻSZENIE PRĘDKOŚCI!

~Cassy 2013-05-14

Nic dobrego nie zmajstrują tam. Trzeba liczyć raczej na siebie. Ja już rok temu zorientowałem się, że ktoś próbuje wyciągnąć ze mnie szmal. No way! ogarnąłem yanosika i jadę bezmandatowo :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.