mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w ograniczeniach prędkości

Zmiany w ograniczeniach prędkości

Zmiany w lokalnych ograniczeniach prędkości na drogach krajowych to wynik przeprowadzonej przez pracowników GDDKiA oraz Policji weryfikacji oznakowania. W 262 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono, 144 natomiast obniżono.

Zmiany w ograniczeniach prędkości
Najczęściej potrzeba obniżenia aktualnie wyznaczonej prędkości dopuszczalnej dotyczyła sytuacji, w których na danym odcinku obowiązywała prędkość wynikająca z przepisów ogólnych, a wnioski z przeprowadzonej analizy nakazywały obniżenie jej do 70 km/h. Takich przypadków odnotowano 46. Najwięcej, bo 65 zmian, zarówno podwyższeń jak i obniżeń prędkości, dotyczyło dwóch dróg na terenie województwa wielkopolskiego:  dk 92 oraz dk 11.

Obecnie trwa proces wynoszenia znaków z nowymi limitami prędkości w teren. Potrwa on do połowy czerwca.
Tematy w artykule: drogi polskie Drogi Zaufania

Podobne wiadomości:

Co zrobiono dla poprawy bezpieczeństwa na drogach?

Co zrobiono dla poprawy bezpieczeństwa na...

Aktualności 2014-11-12

Wypadki drogowe kosztują nas miliardy

Wypadki drogowe kosztują nas miliardy

Aktualności 2015-01-22

Komentuj:

~Jotgie 2013-05-14

Nareszcie ktoś zrozumiał, że podwyższenie prędkości powoduje zmniejszenie natężenia ruchu więc i zwiększenie bezpieczeństwa. Szkoda, że nie do końca... No bo podwyższenie będzie z np. 50 km/h do 70 km/h a nie do z 90 km/h do np. 110... WIęc to raczej likwidacja ograniczeń - ale jak to brzmi! PODWYŻSZENIE PRĘDKOŚCI!

~Cassy 2013-05-14

Nic dobrego nie zmajstrują tam. Trzeba liczyć raczej na siebie. Ja już rok temu zorientowałem się, że ktoś próbuje wyciągnąć ze mnie szmal. No way! ogarnąłem yanosika i jadę bezmandatowo :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.