mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany w związku remontem w Libertowie

Zmiany w związku remontem w Libertowie

5 maja rozpoczął się kolejny etap przebudowy odcinka drogi krajowej nr 7 w Libertowie (woj. małopolskie). Ruch kołowy będzie się odbywał w obu kierunkach po wykonanej nowej zachodniej jezdni ul. Zakopiańskiej. Zostanie zamknięty wjazd i wyjazd w ul. Świetlistą w Libertowie.

Zmiany w związku remontem w Libertowie
Do tej pory zamknięta była prawa jezdnia (kierunek do Myślenic), a ruch dwukierunkowy odbywał się jezdnią lewą. Teraz ruch dwukierunkowy zostanie poprowadzony jezdnią prawą, natomiast jezdnia lewa (kierunek do Krakowa) będzie zamknięta. Dodatkowym utrudnieniem będzie wyłączenie z ruchu wlotu w ul. Świetlistą (droga w kierunku Lusiny), co dotyczyć będzie także autobusów MPK.
Realizowana przez GDDKiA od listopada ubiegłego roku zaraz za granicami Krakowa inwestycja, polegająca na przesunięciu skrzyżowania „zakopianki” z drogą do Libertowa i na przebudowie całego układu drogowego w tym rejonie, wkroczyła w kolejną fazę. Poprzednio wykonawca zajmował się obniżeniem niwelety prawej jezdni (kierunek do Myślenic), teraz analogiczne prace będzie prowadzić na jezdni lewej (kierunek do Krakowa). Zakończenie prac nastąpi 31 lipca br.

Inwestycja na „zakopiance” w Libertowie w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Niebezpieczne skrzyżowanie na Górze Libertowskiej, gdzie doszło do wielu wypadków, zostanie zamknięte. Zamknięty zostanie także przejazd przez pas rozdziału (przełączka). W zamian za to, 600 m bliżej Krakowa, zostanie zbudowane skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, gdzie będą mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu na „zakopiance” samochody wyjeżdżające z Libertowa, Lusiny i Wrząsowic. Zyskają też piesi oraz rowerzyści: wzdłuż nowej drogi zostanie zbudowany chodnik oraz ścieżka rowerowa, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli bezpiecznie przekroczyć ruchliwą drogę krajową na przejściu dla pieszych.

Inwestorem zadania jest krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą inwestycji jest firma POLDiM SA z Tarnowa. Wartość kontraktu to ponad 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Jakub 2010-05-16

Wybrane rozwiazanie przenosi tylko problemy 600 m blizej Krakowa a nawet je powieksza chociazby wjazd z Libertowa na "zakopianke" w kierunku Myslenic. Przynajmniej powinni dobudowac bezkolizyjny wjazd w prawo na "zakopianke" z Libertowa z ulicy Jana Pawla II co zmiejszyloby natezenie ruchu z Liberowa w kierunku Krakowa oraz czas i paliwo kierowcow a za tym mniej tez spalin i halasu.

Jotgie 2010-05-15

Myślałem, że zostanie ono przebudowane na bezkolizyjne (wiadukt) a tymczasem będzie tylko przesunięte a światła pozostaną. To marnotrastwo pieniędzy tym bardziej, że to przecież droga, która w przyszłości ma być ekspresówką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.