mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany we Wrocławiu

Zmiany we Wrocławiu

Wrocławski ZDiK oddaje stopniowo kolejne inwestycje i udrażnia zamknięte arteriie w mieście. Jednak na w miarę komfortowe warunki przeprawy przez stolicę Dolnego Śląska przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Od czwartku kierowcy mogą przejechać jedną z wyremontowanych częci Placu Grunwaldzkiego. Po Nowym Roku pierwsze samochody ruszą wyremontowaną ul. Grodzką (odcinek most Uniwersytecki – most Piaskowy) a tramwaje pojadą ul. Szewską.

Zmiany we Wrocławiu

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji tramwajowej wynikają z zakończenia prac modernizacyjnych w sektorze ulic Świdnicka, Widok, Pl. Teatralny, ul. Szewska i ul. Grodzka. „Przebudowa tych ulic rozpoczęła się jeszcze w lipcu 2005 roku, jej koszt przekroczył 48 mln zł. Modernizacja była współfinasowana przez UE w ramach ZPORR. Jednym z głównych celów przebudowy było przystosowanie torowiska tramwajowego do obsługi nowych tramwajów niskopodłogowych, zakupionych MPK również w oparciu o programy pomocowe z UE” – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiK we Wrocławiu.

Niestety nawet częściowe udrożnienie Placu Grunwaldzkim ( w ciągu DK nr 8 – trasa na Warszawę) nie zmniejszyło znacząco tworzących się tam korków. Rozwiąże je dopiero zakończenie całej inwestycji i oddanie wszystkich nitek do ruchu oraz zakończenie prac modernizacyjnych przy moście Szczytnickim. Na chwilę obecną kierowcy mogą korzystać z „połowy” szkrzyżowania. Jak informuje Ewa Mazur – w kierunku Sępolna możemy poruszać się Wybrzeżem Wyspiańskiego a z kierunku powrotnym ul. Skłodowskiej-Curie oraz osią grunwaldzką do Mostu Grunwaldzkiego. W obu kierunkach udostępnione zostały dwa pasy ruchu (szczegóły przWrocław: Eksplozja inwestycji drogowychedstawia załączona mapka).

Przebudowa pl. Grunwaldzkiego polega na budowie przejścia podziemnego, ronda i ulic przyległych. Ostateczne zakończenie prac przypada na sierpień 2007 roku. Jest to jedna z największych inwestycji we Wrocławiu realizowanych z własnych środków - 86,5 mln zł

Przeczytaj także:

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza (2006-12-12)

Wrocław: jedno 'wąskie gardło' mniej (2006-12-04)

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia (2006-09-08)

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

Perspektywy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 (2006-11-30)

 

Tematy w artykule: dolnoslaskie Wrocław drogi miejskie

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~Wrocławianin 2006-12-29

ŁAŁ!!!W KOŃCU!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.