mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany we Wrocławiu

Zmiany we Wrocławiu

Wrocławski ZDiK oddaje stopniowo kolejne inwestycje i udrażnia zamknięte arteriie w mieście. Jednak na w miarę komfortowe warunki przeprawy przez stolicę Dolnego Śląska przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Od czwartku kierowcy mogą przejechać jedną z wyremontowanych częci Placu Grunwaldzkiego. Po Nowym Roku pierwsze samochody ruszą wyremontowaną ul. Grodzką (odcinek most Uniwersytecki – most Piaskowy) a tramwaje pojadą ul. Szewską.

Zmiany we Wrocławiu

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji tramwajowej wynikają z zakończenia prac modernizacyjnych w sektorze ulic Świdnicka, Widok, Pl. Teatralny, ul. Szewska i ul. Grodzka. „Przebudowa tych ulic rozpoczęła się jeszcze w lipcu 2005 roku, jej koszt przekroczył 48 mln zł. Modernizacja była współfinasowana przez UE w ramach ZPORR. Jednym z głównych celów przebudowy było przystosowanie torowiska tramwajowego do obsługi nowych tramwajów niskopodłogowych, zakupionych MPK również w oparciu o programy pomocowe z UE” – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiK we Wrocławiu.

Niestety nawet częściowe udrożnienie Placu Grunwaldzkim ( w ciągu DK nr 8 – trasa na Warszawę) nie zmniejszyło znacząco tworzących się tam korków. Rozwiąże je dopiero zakończenie całej inwestycji i oddanie wszystkich nitek do ruchu oraz zakończenie prac modernizacyjnych przy moście Szczytnickim. Na chwilę obecną kierowcy mogą korzystać z „połowy” szkrzyżowania. Jak informuje Ewa Mazur – w kierunku Sępolna możemy poruszać się Wybrzeżem Wyspiańskiego a z kierunku powrotnym ul. Skłodowskiej-Curie oraz osią grunwaldzką do Mostu Grunwaldzkiego. W obu kierunkach udostępnione zostały dwa pasy ruchu (szczegóły przWrocław: Eksplozja inwestycji drogowychedstawia załączona mapka).

Przebudowa pl. Grunwaldzkiego polega na budowie przejścia podziemnego, ronda i ulic przyległych. Ostateczne zakończenie prac przypada na sierpień 2007 roku. Jest to jedna z największych inwestycji we Wrocławiu realizowanych z własnych środków - 86,5 mln zł

Przeczytaj także:

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza (2006-12-12)

Wrocław: jedno 'wąskie gardło' mniej (2006-12-04)

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia (2006-09-08)

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

Perspektywy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 (2006-11-30)

 

Tematy w artykule: dolnoslaskie Wrocław drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~Wrocławianin 2006-12-29

ŁAŁ!!!W KOŃCU!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.