mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmienią nazwy węzłów autostradowych na A4

Zmienią nazwy węzłów autostradowych na A4

Jeszcze zmienione zostaną nazwy węzłów na opolskim odcinku autostrady A4. Nowe, czytelniejsze nazwy węzłów mają zapewnić lepszą orientację kierowcom jadącym tą autostradą.

Zmienią nazwy węzłów autostradowych na A4
Do tej pory węzły były oznakowane numerami (według kilometraża, w którym się znajdowały) i dla wielu korzystających z autostrady było to oznakowanie niewiele mówiące. Zwyczajowe nazewnictwo stosowane na większości map (np. "Prądy", "Dąbrówka", "Przylesie") także było nieczytelne dla osób spoza regionu.

Przy obecnej zmianie nazw węzłów kierowano się zasadą, aby nazwa była kojarzona z największą miejscowością znajdującą się w pobliżu autostrady, do której prowadzą drogi krzyżujące się z A4 na tym węźle (np. Kędzierzyn-Koźle, Brzeg). Rozwiązanie zastosowane na opolskim odcinku autostrady A4 jest analogiczne do rozwiązań europejskich oraz takich, jakie są - lub w najbliższym czasie będą – na innych polskich autostradach i drogach ekspresowych.

Wymiana tablic z nazwami węzłów odbywać się będzie bez utrudnień dla ruchu na autostradzie. Zmiana nazewnictwa węzłów wymaga jednak ustawienia nowych konstrukcji pod tablice z nazwami, dlatego operacja ta zajmie kilka dni. O dokładnym terminie jej rozpoczęcia będziemy informowali na bieżąco.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Rafalski78 2015-05-09

To jedyny kraj, w którym na tej właśnie autostradzie pisze się kierunek " Katowice lub Jędrzychowice" ! Ludzie kto to wymyślił ! Kto wie gdzie są jakieś Jędzrzychowice! Urzędnicy, którzy to wymyślili i to pewnie nie za małe pieniądze to największa porażka naszego kraju. Trochę wyobraźni panowie. Smutno mi widząc takie pomysły w kraju. Pomijając temat odcinka autostrady z Berlina do Wrocławia gdzie ktoś zapomniał że tam już dawno nie jeżdżą czołgi a droga jest w dalszym ciągu z płyt!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.