Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie

Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie

Dzięki środkom z UE będzie możliwa modernizacja jednej z kluczowych ulic Piaseczna (woj. mazowieckie).  Al. Pokoju w Piasecznie to droga lokalna łącząca się z drogą wojewódzką nr 722 (ul. Pod Bateriami).

Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie
Prowadzi ona przez zielone tereny osiedli mieszkaniowych Zalesie Dolne. Jest zatem ważnym szlakiem komunikacyjnym nie tylko dla mieszkańców Piaseczna, ale również znajdującej się w pobliżu stolicy. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróżowania, władze gminy podjęły decyzję o modernizacji oraz budowie nowej drogi.


W ramach dofinansowanego projektu zostanie wykonana kompleksowa przebudowa Al. Pokoju na odcinku ok. 745 m od ul. Granicznej (przy skrzyżowaniu z ul. Pod Bateriami) do ulicy Wilanowskiej. Po przebudowie będzie ona nawiązywała do przedwojennych planów zagospodarowania przestrzennego regionu – na trzech odcinkach jezdnie przedzielone zostaną pasami zieleni. Ponadto w ciągu drogi będą wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe oraz wjazdy bramowe na posesje. Na wniosek mieszkańców zaplanowano również budowę dwóch rond na wylocie do Al. Pokoju ¬ jako elementów spowalniających ruch, a także wykonanie podnoszących bezpieczeństwo progów zwalniających. Przebudowane będą także fragmenty ulic Różanej (na odcinku ok. 102 m) oraz Słonecznej (na odcinku ok. 93,09 m). Wybudowany zostanie system odwadniania jezdni, a oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane.


Projekt będzie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. Całkowita wartość projektu to blisko 3 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 2,4 mln zł.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~smirnoff 2013-10-15

Niech mi ktoś wytłumaczy ten fenomen: informacja jest z kwietnia tego roku, podczas gdy ta ulica została zmodernizowana i przebudowana jakieś 3 lata temu. Jak więc jest możliwe, że Lis COKOLWIEK podpisywał w tej sprawie w 2013 roku?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj