mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie

Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie

Dzięki środkom z UE będzie możliwa modernizacja jednej z kluczowych ulic Piaseczna (woj. mazowieckie).  Al. Pokoju w Piasecznie to droga lokalna łącząca się z drogą wojewódzką nr 722 (ul. Pod Bateriami).

Zmodernizują Al. Pokoju w Piasecznie
Prowadzi ona przez zielone tereny osiedli mieszkaniowych Zalesie Dolne. Jest zatem ważnym szlakiem komunikacyjnym nie tylko dla mieszkańców Piaseczna, ale również znajdującej się w pobliżu stolicy. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróżowania, władze gminy podjęły decyzję o modernizacji oraz budowie nowej drogi.


W ramach dofinansowanego projektu zostanie wykonana kompleksowa przebudowa Al. Pokoju na odcinku ok. 745 m od ul. Granicznej (przy skrzyżowaniu z ul. Pod Bateriami) do ulicy Wilanowskiej. Po przebudowie będzie ona nawiązywała do przedwojennych planów zagospodarowania przestrzennego regionu – na trzech odcinkach jezdnie przedzielone zostaną pasami zieleni. Ponadto w ciągu drogi będą wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe oraz wjazdy bramowe na posesje. Na wniosek mieszkańców zaplanowano również budowę dwóch rond na wylocie do Al. Pokoju ¬ jako elementów spowalniających ruch, a także wykonanie podnoszących bezpieczeństwo progów zwalniających. Przebudowane będą także fragmenty ulic Różanej (na odcinku ok. 102 m) oraz Słonecznej (na odcinku ok. 93,09 m). Wybudowany zostanie system odwadniania jezdni, a oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane.


Projekt będzie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. Całkowita wartość projektu to blisko 3 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 2,4 mln zł.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~smirnoff 2013-10-15

Niech mi ktoś wytłumaczy ten fenomen: informacja jest z kwietnia tego roku, podczas gdy ta ulica została zmodernizowana i przebudowana jakieś 3 lata temu. Jak więc jest możliwe, że Lis COKOLWIEK podpisywał w tej sprawie w 2013 roku?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi postanowiło zmienić oznaczenia w swoich modelach. Nowy system miał wprowadzić porządek, ale na początek wywołuje sporo zamieszania. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic