mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy chętnych na budowę S5 Poznań - Wronczyn

Znamy chętnych na budowę S5 Poznań - Wronczyn

Dwanaście ofert wpłynęło do wielkopolskiego oddziału GDDKiA w przetargu na realizację budowy odcinka drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wronczyna.

Znamy chętnych na budowę S5 Poznań - Wronczyn
Liczący zaledwie 16 kilometrów fragment drogi ekspresowej S5 jest niezwykle ważny dla mieszkańców Poznania, jak i okolicznych miejscowości, m.in. Komornik czy Stęszewa, dla których codzienny wjazd do bądź wyjazd ze stolicy Wielkopolski zajmuje bardzo wiele czasu. Ten fragment drogi będzie się łączył z autostradą A2 na węźle Głuchowo.

GDDKiA na realizację tego zadania przeznaczyło ponad 639 mln zł brutto (bez zamówień uzupełniających). Kolejnym etapem przetargu będzie weryfikacja złożonych ofert oraz Kontrola Uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Najniższą ofertę na kwotę  ponad 529 mln zł złożyło konsorcjum firm Toto Construzioni Generali z Włoch oraz Vianin Lavori z Rzymu. Najdroższą ofertę złożyło Konsorcjum firm Colas Polska z Palędzia oraz Inžinierskie stavby na kwotę ponad 798 mln zł.

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty stosowane będą następujące kryteria:
a) cena - 90%,
b) termin realizacji zamówienia (od dnia zawarcia umowy) w miesiącach - 5%.
c) gwarancja jakości na roboty objęte przedmiotem zamówienia w latach - 5%.

Suma punktów przyznanych danej ofercie w kryterium cena, termin oraz gwarancja będzie stanowiła o wyborze wykonawcy. Ten z wykonawców, którego oferta uzyska największą ilość punktów zostanie wybrany do realizacji zamówienia.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali 22 miesięczny termin realizacji zadania od dnia zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw. okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca). Planowany termin podpisania umowy to I kwartał br.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.