Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy lokację toruńskiego mostu

Znamy lokację toruńskiego mostu

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podpisał decyzję lokalizacyjną nowego mostu w ciągu ulicy Wschodniej w Toruniu. Decyzja ta kończy trwający do tej pory spór o lokalizację nowej przeprawy przez Wisłę.

Znamy lokację toruńskiego mostu

Nowy most zostanie wybudowany w ciągu tzw. Trasy Wschodniej, na wysokości ulic Lipnowskiej i Wschodniej. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż umożliwi poprowadzenie w tym miejscu drogi krajowej nr 15 (biegnącej z Berlina na Mazury i dalej do Kaliningradu). Tym samym zostanie odciążone centrum miasta oraz powstaną możliwości rozwoju jego wschodnich dzielnic. Taka lokalizacja mostu pozwala też uniknąć wielu problemów społecznych, technicznych i ekologicznych. Problemy te przekreśliły możliwość realizacji powstałej 40 lat temu koncepcji mostu, spinającego brzegi między Rezerwatem Kępa Bazarowa a parkiem przy ul. Antczaka.

Przygotowania dokumentacji dla tej inwestycji trwają już od trzech lat. Przygotowywane są niezbędne dokumenty techniczne, dokumentacja budowlana i wykonawcza.
Budowa mostu to ogromna inwestycja i poważny wydatek porównywalny z całym rocznym budżetem Torunia, dlatego miasto będzie próbowało pozyskać z Unii Europejskiej pieniądze na sfinansowanie projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze samochody wjadą na nowy most już za cztery lata.

Przeczytaj także:

Toruń inwestuje w drogi (2007-06-21)

Poparcie dla mostu (2007-03-21)


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~rusec 2007-10-09

nie wiem ktory juz czas czytam ze droga nr 15 biegnie z berlina do kaliningradu i jeszcze przez mazury!!!. jak czytam takie bzdury to dochodze do wniosku ze polscy dziennikarze to DEBILE!!!!!! wystarczy spojrzec w 1 lepszy atlas i zobaczyc jak jest na prawde. ciekawe kto o zdrowych zmyslalch jechal by z berlina do kaliningradu przez torun?? chyba jedynie turysta. a co do samej sprawy to super ze cos drgnelo. pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?