mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy lokację toruńskiego mostu

Znamy lokację toruńskiego mostu

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podpisał decyzję lokalizacyjną nowego mostu w ciągu ulicy Wschodniej w Toruniu. Decyzja ta kończy trwający do tej pory spór o lokalizację nowej przeprawy przez Wisłę.

Znamy lokację toruńskiego mostu

Nowy most zostanie wybudowany w ciągu tzw. Trasy Wschodniej, na wysokości ulic Lipnowskiej i Wschodniej. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż umożliwi poprowadzenie w tym miejscu drogi krajowej nr 15 (biegnącej z Berlina na Mazury i dalej do Kaliningradu). Tym samym zostanie odciążone centrum miasta oraz powstaną możliwości rozwoju jego wschodnich dzielnic. Taka lokalizacja mostu pozwala też uniknąć wielu problemów społecznych, technicznych i ekologicznych. Problemy te przekreśliły możliwość realizacji powstałej 40 lat temu koncepcji mostu, spinającego brzegi między Rezerwatem Kępa Bazarowa a parkiem przy ul. Antczaka.

Przygotowania dokumentacji dla tej inwestycji trwają już od trzech lat. Przygotowywane są niezbędne dokumenty techniczne, dokumentacja budowlana i wykonawcza.
Budowa mostu to ogromna inwestycja i poważny wydatek porównywalny z całym rocznym budżetem Torunia, dlatego miasto będzie próbowało pozyskać z Unii Europejskiej pieniądze na sfinansowanie projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze samochody wjadą na nowy most już za cztery lata.

Przeczytaj także:

Toruń inwestuje w drogi (2007-06-21)

Poparcie dla mostu (2007-03-21)


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~rusec 2007-10-09

nie wiem ktory juz czas czytam ze droga nr 15 biegnie z berlina do kaliningradu i jeszcze przez mazury!!!. jak czytam takie bzdury to dochodze do wniosku ze polscy dziennikarze to DEBILE!!!!!! wystarczy spojrzec w 1 lepszy atlas i zobaczyc jak jest na prawde. ciekawe kto o zdrowych zmyslalch jechal by z berlina do kaliningradu przez torun?? chyba jedynie turysta. a co do samej sprawy to super ze cos drgnelo. pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Kilka tygodni temu poznaliśmy kolejną generację topowego Lexusa LS, a tymczasem samochód wchodzi do polskich salonów - polski importer ujawnił cenniki. Czy japońska limuzyna powinna się obawiać niemieckiej konkurencji?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic