mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy najlepszą ofertę na budowę S8 Radziejowice - Przeszkoda

Znamy najlepszą ofertę na budowę S8 Radziejowice - Przeszkoda

Kolejny odcinek ekspresowej drogi S8 jest coraz bliższy realizacji. Najkorzystniejszą ofertę wybrano w przetargu na projekt i rozbudowę krajowej drogi nr 8 na odcinku Radziejowice - Przeszkody. Zwycięzca zaproponował realizację inwestycji za kwotę ponad 306 mln złotych. Zobacz, kto zbuduje nowy odcinek drogi S8.

Znamy najlepszą ofertę na budowę S8 Radziejowice - Przeszkoda
Wykonanie robót ma pochłonąć 306,9 mln złotych. Zwycięska firma zaproponowała realizację całej inwestycji w krótszym czasie, niż pierwotnie zakładano: 31, a nie 34 miesiące. Oczywiście nie wlicza się do tego okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., której ofertę wybrano wydłużyła również gwarancję z 5 do 10 lat.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana, gdy uprawomocni się wybór najkorzystniejszej oferty, czyli w momencie, gdy nie pojawią się odwołania lub zakończy się procedura odwoławcza oraz po  kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana droga krajowa nr 8, tak by uzyskała status drogi ekspresowej na odcinku pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem. Całość została podzielona na dwa etapy. Pierwszy to odcinek o długości 9,9 km (od Radziejiowic do Przeszkody), a drugi ma dł. 11,6 km - od Przeszkody do Paszkowa. Umowa z wykonawcą drugiego etapu, firmą Intercor Sp. z o.o. została podpisana 3 czerwca 2015.

Prace, które zostaną wykonane obejmą budowę:
  • drogi "S" w technologii betonowej - 2 jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas
  • wiaduktów, mostów i kładek dla pieszych
  • ekranów, odwodnienia przepustów i przejść dla zwierząt
  • barier oraz oznakowania pionowego

Pierwszy etap ma zostać zakończony w drugiej połowie 2019 roku, zaś termin ukończenia II etapu przewidziano na październik 2018 r.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2015-12-30

@mat99: Bałagan w numeracji rzeczywiście jest. Od dawna też twierdziłem, że kolejnym kretynizmem naszych "kochanych" decydentów drogowych było niewybudowanie łącznic S8 z A1 w kierunku Łodzi z Warszawy i vice versa przy okazji przebudowy DK8 na S8. Ale nawet jakby te łącznice były wybudowane ( a wybudowane powinny bezwzględnie być), to i tak z Warszawy do Wrocławia będę jeździć po otwarciu odcinka Stryków-Tuszyn najpierw A2 do Strykowa, potem A1 do Rzgowa (węzła Łódź Płd), a następnie S8 i A8 do Wrocławia. Tak jest po prostu najszybciej, najwygodniej i najkrócej.

~mat99 2015-12-29

Bardzo mnie to cieszy, tylko jak chyba wększość wie, ktoś "mądry" zaprojektował s8 tak, że jadą od Warszawy urywa się on pod Piotrkowem, a od strony wrocławia pod Rzgowem. jesli ktoś chce jechac eską do wrocka musi objechać cały Piotrków, gonić A1 na pólnoc do Rzgowa, żeby móc ponownie włączyć się do S8, bo nie ma łącznic S8 z A1.Systucja jest zaiste kuriozalna. Najleszpszym chyba rozwiązaniem tego idiotyzmu byłaby zmiana numeracji i włączenie s8 w Rzgowie w pezbieg A1, a następnie w Strykowie w A2. Odcinek Piotrków- Wa-wa niech dostanie nowy nymer, np. S.1 Poora skończyć ten bałagan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando