mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy propozycje cenowe dla S19 Stobierna-Rzeszów

Znamy propozycje cenowe dla S19 Stobierna-Rzeszów

Znamy już kwoty, za jakie wykonawcy zobowiązali się wybudować odcinek drogi ekspresowej S19 od Stobiernej do Rzeszowa (Rzeszów W. Wschód) będący częścią tzw. północnej obwodnicy miasta Rzeszowa. Do złożenia ofert GDDKiA zaprosiła zostało 10 firm reprezentujących nie tylko Polskę, ale także m.in. Czechy, Portugalię i Hiszpanię. Oferty złożyły wszystkie zaproszone firmy i konsorcja. Najtańsza wynosi ponad 213,5 mln zł, zaś najdroższa ponad 324 mln zł.

Znamy propozycje cenowe dla S19 Stobierna-Rzeszów
Budowa drogi ekspresowej S-19, odcinek Stobierna - Rzeszów, zlokalizowana jest na obszarze województwa podkarpackiego, na terenie Gminy Trzebownisko. W oparciu o opracowane dokumentacje, inwestycja została podzielona na 3 odcinki robót:

  • Budowa drogi ekspresowej o dł. 6,89 km, o przekroju poprzecznym jednojezdniowym 3 pasy ruchu (od istniejącej DK-19 w m. Stobierna do węzła "Jasionka") i dwujezdniowym 2x2 pasy ruchu + pasy awaryjne (od węzła "Jasionka" do węzła "Rzeszów Wschód" (A4)) i parametrach technicznych drogi klasy S
  • Budowa drogi krajowej DK 19 o dł. 1,4 km (od węzła "Rzeszów Wschód" (A4) do granic administracyjnych Rzeszowa)
  • Przełożenie drogi powiatowej 1382R o dł. 1,25 km

Zakres prac obejmuje również m.in.: przebudowę istniejących dróg powiatowych, gminnych i gospodarczych krzyżujących się z projektowanymi drogami; budowę węzła "Jasionka" typu "półkoniczyna"; budowę dróg dojazdowych i serwisowych; budowę dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, rzekami, ciekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi projektowaną drogę S-19 i DK 19 w postaci wiaduktów, mostów oraz przepustów i przejść dla zwierząt a także budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska m.in. ekranów akustycznych, urządzeń podczyszczających wody opadowe spływające z jezdni, wykonanie nasadzeń zieleni oraz budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. bariery energochłonne, oznakowanie poziome i pionowe.

Termin realizacji to 18 miesięcy. Zadanie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetowych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~po 2009-11-13

Od Rzeszowa do lotniska w Jesionce 2x2, a dopiero dalej w stronę Lublina 1x3. To powinno wystarczyć.

~bla 2009-11-11

kot, nie wiem dlaczego uważasz, że jednojezdniową ekspresówką ludność nie będzie mogła wyjechać z Rzeszowa. Po pierwsze jednojezdniowy to jest koniec tego odcinka, po drugie wiesz co powoduje przede wszystkim tamowanie ruchu? Skrzyżowania i pojazdy jadące powoli, których na ekspresówce nie ma. I jeszcze jedno, wiesz jaka jest przepustowość drogi ekspresowej jednojezdniowej? No proszę, odpowiedz.

~kot 2009-11-10

Dwa pasy w jedną i jeden w przeciwną bez pasa zieleni.Jak to ma być ekspresówka to ja dziękuję. Przynajmniej 20 km od Rzeszowa by zrobili 2x2 żeby ludność mogła wyjechać z miasta, ehhhh szkoda gadać

~bla 2009-11-10

A, może chodzi o pas wyprzedzania dla jednego kierunku, znawcy z bożej łaski.

~Sajmon mówi 2009-11-10

qqq może chodzi o to, że droga będzie miała 3 pasy ruchu w jedną stronę, i tylko w jedną stronę :DD takie rzeczy tylko w Polsce :DD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.