mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy wykonawcę nowych wiaduktów w Radomiu

Znamy wykonawcę nowych wiaduktów w Radomiu

Konsorcjum firm ze Skoczowa i Kielc wygrało przetarg na budowę nowych wiaduktów na Żółkiewskiego wraz z przebudową tej ulicy na odcinku od Zbrowskiego do starodroża Kozienickiej w Radomiu.

Znamy wykonawcę nowych wiaduktów w Radomiu

Konsorcjum złożyło ofertę najtańszą - o wartości 43 milionów 807 tysięcy 330 złotych. Zamówienie będzie realizowane w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, który umożliwia zastosowanie systemu "zaprojektuj i wybuduj". Przewidywany termin realizacji to lata 2014-2015.

Budowa nowych wiaduktów na Żółkiewskiego wraz z przebudową odcinka tej ulicy to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w mieście. Jak już informowaliśmy, wiadukt na Żółkiewskiego, nad torami kolejowymi do Warszawy, ma prawie 20 lat. Jego budowę rozpoczęto w 1986 roku, a zakończono dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Już podczas budowy obecnego obiektu na Żółkiewskiego planowano, że obok niego powstanie bliźniacza konstrukcja. Ówczesnym budowniczym udało się jednak postawić tylko betonowe filary drugiej przeprawy, które nigdy nie zostały zabudowane. Filary te nie nadają się już do wykorzystania, trzeba je rozebrać i postawić nowe. To nie tylko wymóg techniczny, ale także praktyczny - przebieg nowego wiaduktu uzgodniliśmy z PKP, jest on bowiem ściśle powiązany z projektem modernizacji linii kolejowej numer 8.
 


Podobne wiadomości:

Dokończą autostradę A6

Dokończą autostradę A6

Polskie drogi 2015-10-14

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision RS
Skoda Vision RS
Skoda Vision RS to model, któy pojawi się na salonie samochodowym w Paryżu. Koncepcyjny pojazd może być zapowiedzią nadejścia nowej generacji Skody Rapid, ale też pierwszego elektrycznego modelu Skody.