mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy wykonawcę obwodnicy Jarosławia

Znamy wykonawcę obwodnicy Jarosławia

W rzeszowskim Oddziale GDDKiA wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Do realizacji obwodnicy Jarosławia wybrano ofertę złożoną przez Konsorcjum firm z Liderem, firmą EUROVIA POLSKA S.A. Budowa 11-kilometrowej drogi obwodowej będzie kosztować ponad 369 mln zł. Termin realizacji tej inwestycji to 24 miesiące.

Znamy wykonawcę obwodnicy Jarosławia
Do realizacji obwodnicy Jarosławia wybrano ofertę złożoną przez Konsorcjum firm z Liderem, firmą EUROVIA POLSKA S.A. oraz Partnerami: firmą WARBUD S.A., EUROVIA VERKEHRSBAU UNION GMBH z Niemiec, EUROVIA CS, A.S. z Czech, WAKOZ Sp. z o.o. i Jarosławskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych S.A. Zgodnie z wybraną ofertą budowa 11-kilometrowej drogi obwodowej będzie kosztować ponad 369 mln zł brutto. Oferta została wybrana zgodnie z kryterium cena 100%.

Kolejnym etapem będzie kontrola całego postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dopiero po kontroli Prezesa i stwierdzeniu braku nieprawidłowości w przeprowadzonym postępowaniu możliwe będzie podpisanie umowy z Wykonawcą.

Inwestycja polegająca na budowie obwodnicy Jarosławia zakłada budowę drogi obwodowej o klasie GP. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić budowę 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Zakres prac obejmował będzie również budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt (w formie przepustów suchych lub specjalnie wykształconych półek w przepustach na ciekach) a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi (elektroenergetycznych, teletechnicznych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych).

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz z budżetu państwa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~wamer 2009-12-17

Obwodnica jest konieczna dla ruchu lokalnego, a autostrada bedzie platna i wjazd na nia w odleglosci 10 km od miasta.

~Max 2009-12-16

Faktycznie ta droga to kuriozum Wkrotce zostanie zbudowana autostrada ktora przejmie cały ruch tranzytowy blokujący miasto a tu wywala sie pieniadze zamiast zbudowac chociażby wspomnanyfragment odcinek aS19 np z Lublina do Rzeszowa

~dpl1000 2009-12-16

Nie Jarosławiec, a Jarosław,to po pierwsze,a po drugie,ruch na dk 77 jest tak malutki, ze gdyby nie dk4 to jakiejkolwiek obwodnicy nigdy by tam nie bylo.Podtrzymuje swoje zdanie,budowanie tej drogi to moze nie marnowanie pieniedzy,ale ogromna rozrzutnosc napewno.

~vobis 2009-12-15

Przeciez przez Jaroslawiec przechodzi jeszcze jedna krajowka nr. 77 na ktorej ruch pozostanie tak samo duzy jak jest. Wiec obwodnica jak najbardziej potrzebna!!

~dpl1000 2009-12-15

zgadzam sie z osskaa,polityka budowania drog powinna byc taka,ze jezeli pobliska autostrada lub ekspresówka przejmuje tranzyt,to nie buduje sie obwodnicy,a kase przesunac na inne duzo pilniejsze cele.tak na zdrowy rozum ,czy nie lepiej byloby wybudowac kolejne kilomety S19,niz wspomniana obwodnice?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.