Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna

Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna

Wybrany został wykonawca 10-kilometrowego fragmentu obwodnicy Olsztyna od węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe, który będzie kosztował 387,5 mln zł.

Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna
Cała południowa obwodnica Olsztyna składać się będzie z dwóch części. Pierwsza, łącząca węzły Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe, będzie liczyć 10 kilometrów i będzie biegła wzdłuż drogi krajowej 16. Drugi fragment w ciągi drogi ekspresowej S51 będzie nieco dłuższy (14,7 km) i od węzła Olsztyn Południe będzie biegł do Olsztyna Wschód.

Budową pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna zainteresowanych było siedem firm. Ich oferty kształtowały się od 387,5 mln zł do 490,4 mln zł. Ponieważ najniższa kwota przekroczyła przewidziany przez zamawiającego budżet o 40 mln zł, konieczne było uzyskanie akceptacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na zwiększenie szacunkowego limitu kosztów na to zadanie.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę tego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna złożyło konsorcjum firm Intercor z Zawiercia oraz Most z Sopotu z ceną 387,5 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i 10-letnim okresem gwarancji. Planowany termin podpisania umowy to lipiec br.

Pierwszy fragment obwodnicy Olsztyna będzie drogą klasy GP i będzie zlokalizowany na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe.

Do wykonania drugiego zadania zgłosiło się 9 wykonawców z ofertami od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Do trzech wykonawców GDDKiA wystąpiła o wyjaśnienia dotyczące elementów oferty, mających wpływ na wysokość ceny. Firmy na udzielenie odpowiedzi mają czas do 22 maja. W przypadku tego zadania termin podpisania umowy jest trudny do określenia.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?