mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna

Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna

Wybrany został wykonawca 10-kilometrowego fragmentu obwodnicy Olsztyna od węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe, który będzie kosztował 387,5 mln zł.

Znamy wykonawcę pierwszej części obwodnicy Olsztyna
Cała południowa obwodnica Olsztyna składać się będzie z dwóch części. Pierwsza, łącząca węzły Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe, będzie liczyć 10 kilometrów i będzie biegła wzdłuż drogi krajowej 16. Drugi fragment w ciągi drogi ekspresowej S51 będzie nieco dłuższy (14,7 km) i od węzła Olsztyn Południe będzie biegł do Olsztyna Wschód.

Budową pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna zainteresowanych było siedem firm. Ich oferty kształtowały się od 387,5 mln zł do 490,4 mln zł. Ponieważ najniższa kwota przekroczyła przewidziany przez zamawiającego budżet o 40 mln zł, konieczne było uzyskanie akceptacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na zwiększenie szacunkowego limitu kosztów na to zadanie.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę tego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna złożyło konsorcjum firm Intercor z Zawiercia oraz Most z Sopotu z ceną 387,5 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i 10-letnim okresem gwarancji. Planowany termin podpisania umowy to lipiec br.

Pierwszy fragment obwodnicy Olsztyna będzie drogą klasy GP i będzie zlokalizowany na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe.

Do wykonania drugiego zadania zgłosiło się 9 wykonawców z ofertami od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Do trzech wykonawców GDDKiA wystąpiła o wyjaśnienia dotyczące elementów oferty, mających wpływ na wysokość ceny. Firmy na udzielenie odpowiedzi mają czas do 22 maja. W przypadku tego zadania termin podpisania umowy jest trudny do określenia.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman