mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

W Sądzie Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu wywieszono obwieszczenie o sporządzeniu listy wierzytelności we wtórnym postępowaniu upadłościowym Alpine Bau.

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau
Zgodnie z przedmiotowym obwieszczeniem (sygn. akt: XI GUp 5/14) listę wierzytelności można przeglądać w Sekretariacie Wydziału XI Gospodarczego do Spraw Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, ul. Grochowe Łąki 6, wejście B.

W terminie dwóch tygodni od dnia obwieszczenia i ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym o przekazaniu listy wierzytelności sędziemu komisarzowi każdy z wierzycieli umieszczony na liście wierzytelności może złożyć do sędziego -komisarza  sprzeciw co do uznania wierzytelności, a co do odmowy uznania – ten, któremu odmówiono uznania zgłoszonej wierzytelności.  

Zgodnie z art. 7 ust.1 pkt 3  Ustawy z dnia 28 czerwca 2012r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych, dokonanie przez GDDKiA wypłaty zgłoszonych należności uzależnione jest od doręczenia przez przedsiębiorcę listy wierzytelności, pod warunkiem nie złożenia w stosunku do danej wierzytelności sprzeciwu lub listy wierzytelności zatwierdzonej przez sędziego-komisarza – obejmujących zgłoszoną przez przedsiębiorcę należność.

Pisemnej informacji w przedmiocie tego czy wobec umieszczonej na liście wierzytelności zgłoszono sprzeciw udzieli, na wniosek przedsiębiorcy, sędzia-komisarz w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku przez przedsiębiorcę.

Zaległości firmy Alpine Bau dotyczyły różnych inwestycji. Firma nie płaciła podwykonawcom m.in. na budowie autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki, na budowie drogi ekspresowej S5 oraz przy realizacji kontraktów na drogach krajowych nr 16 i 36.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe budowa drogi

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Autostrada A2 - są chętni do budowy wschodniego odcinka

Autostrada A2 - są chętni do budowy...

Polskie drogi 2015-11-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport