mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

W Sądzie Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu wywieszono obwieszczenie o sporządzeniu listy wierzytelności we wtórnym postępowaniu upadłościowym Alpine Bau.

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau
Zgodnie z przedmiotowym obwieszczeniem (sygn. akt: XI GUp 5/14) listę wierzytelności można przeglądać w Sekretariacie Wydziału XI Gospodarczego do Spraw Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, ul. Grochowe Łąki 6, wejście B.

W terminie dwóch tygodni od dnia obwieszczenia i ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym o przekazaniu listy wierzytelności sędziemu komisarzowi każdy z wierzycieli umieszczony na liście wierzytelności może złożyć do sędziego -komisarza  sprzeciw co do uznania wierzytelności, a co do odmowy uznania – ten, któremu odmówiono uznania zgłoszonej wierzytelności.  

Zgodnie z art. 7 ust.1 pkt 3  Ustawy z dnia 28 czerwca 2012r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych, dokonanie przez GDDKiA wypłaty zgłoszonych należności uzależnione jest od doręczenia przez przedsiębiorcę listy wierzytelności, pod warunkiem nie złożenia w stosunku do danej wierzytelności sprzeciwu lub listy wierzytelności zatwierdzonej przez sędziego-komisarza – obejmujących zgłoszoną przez przedsiębiorcę należność.

Pisemnej informacji w przedmiocie tego czy wobec umieszczonej na liście wierzytelności zgłoszono sprzeciw udzieli, na wniosek przedsiębiorcy, sędzia-komisarz w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku przez przedsiębiorcę.

Zaległości firmy Alpine Bau dotyczyły różnych inwestycji. Firma nie płaciła podwykonawcom m.in. na budowie autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki, na budowie drogi ekspresowej S5 oraz przy realizacji kontraktów na drogach krajowych nr 16 i 36.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe budowa drogi

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech