mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znane oferty na A1 Rząsawa - Blachownia

Znane oferty na A1 Rząsawa - Blachownia

GDDKiA otworzyła oferty na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka autostrady A1, liczącego 20,3 km - ostatniego z czterech, który połączy łódzki fragment autostrady z południowym.

Znane oferty na A1 Rząsawa - Blachownia
Otwarte oferty dotyczą przetargu na wybudowanie autostrady A1 na odcinku F o długości 20,3 km wraz węzłem Rząsawa i węzłem Blachownia. To już ostatnie otwarcie ofert w czterech postępowaniach przetargowych przeprowadzanych dla zadania budowy autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice o łącznej długości 56,9 km.

Zamówienie będzie realizowane w systemie projektuj i buduj. Termin realizacji zadania wynosi 33 miesięcy od daty podpisania umowy. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych siedemnastu Wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu. Kryterium oceny ofert w drugim etapie było cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Ostatecznie w drugim etapie przetargu, w odpowiedzi na wysłane zaproszenia wpłynęło 10 ofert. Ofertę z najniższą kwotą w wysokości 703.281.570,14 zł z 10-letnim okresem gwarancyjnym złożyło konsorcjum firm Salini Polska, Salini Impregilo i Todini Costruzioni Generali.

Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~jumper 2015-06-19

Wypowiadacie się jakbyście przybyli do tej krainy tydzień temu. Przecież wiadomym jest, że skoro ktoś wymyślił jakiś chory uciążliwy system to musi na nim najpierw zarobić. Dopiero wtedy ludzie mogą się na to zdenerwować i oczekiwać ułatwień. Tak jest w przypadku większości inwestycji. We Wrocławiu wyremontowano przystanki tramwajowe po czym okazało się, że nowy tramwaj się na nich nie mieści. Wykonawca przystanków dwa razy zarobi. Ekrany akustyczne przy autostradach - dopiero gdy się okazało, że stawiane są one wszędzie i opinia się wzburzyła - ekranów tak dużo już się nie stawia. Z innej bajki - przychodnie i szpitale. Tak łatwo skrócić w nich kolejki lepszym zarządzaniem. Ale po co, skoro wzburzony naród sam wreszcie będzie się domagał prywatyzacji i wybudowane z państwowych za miliardy szpitale kolesie przejmą za symboliczną złotówkę. A to Polska właśnie. Postoicie jeszcze na bramkach mobilki, koszt zmian jest jeszcze zbyt niski żeby osobom decyzyjnym "opłacały się" zmiany.

~Marek 2015-06-17

No przecież wiadomo, że bramki powinny być już dawno usunięte. Przecież to one tworzą największe korki. A ci z GDDKiA powinni wreszcie ruszyć z viaAuto, a nie wymyślać wymówki.

~warszawiak 2015-06-16

@Jotgie: Na to samo zwracam uwagę w swoim 1-szym poście do tego artykułu. Pisałem też o tym wcześniej, komentując informacje o innych odcinkach A1 na trasie Rząsawa-Pyrzowice. W ogóle z tą A1 jest dziwne mydlenie oczu. Albo piszą, że po wybudowaniu drogi Pyrzowice-Rząsawa południe Polski będzie połączone z północą, czyli pomijają brak przebudowy odcinka Rząsawa-Piotrków z Dk1 na A1, albo piszą, ze jeszcze pozostanie do wybudowania odcinek Rząsawa-Tuszyn wcale nie zauważając, że pełnoprawna, oznakowana autostrada Piotrków-Tuszyn istnieje od grudnia 1989 r. i należy ją (oczywiście na końcu) tylko wyremontować i zamontować siatki przeciwdziałające wtargnięciu zwierząt na drogę.

Jotgie 2015-06-15

"Ostatni z czterech, łączący łodzki odcinek z południowym"? A gdzie przetarg na odcinek Rząsawa - Piotrków?! Nie ma go nawet w planach...

~trencin 2015-06-15

Chodzi o ten viaToll czy viaAuto jakieś prawda? Moim zdaniem też mogliby to wprowadzić jak najszybciej ale raczej nie ma zbyt dużego zapału w rządzie do gwałtowanych ruchów. A pewnie byłoby trochę zamieszania, bo demontaż bramek, montowanie kamer zajęłoby jakiś czas, choć nie ulega wątpliwości że byłoby warto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.