mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice

Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice

Otwarto oferty na budowę kolejnego odcinka autostrady A1. Ponad 15-kilometrowy fragment autostrady od węzła Woźniki do Pyrzowic stanowi zadanie I znajdującej się wśród priorytetów na lata 2014-2020 budowanej autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic.

Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice
Do składania ofert na wybudowanie autostrady A1 na liczącym 15,15 km odcinku I pomiędzy węzłem Woźniki (bez węzła) i węzłem Pyrzowice (bez węzła) zostało zakwalifikowanych 20 firm. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie drogi i nawierzchni betonowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Zamówienie będzie realizowane w systemie buduj. Termin realizacji zadania wynosi 30 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ostatecznie oferty złożyło 11 wykonawców, a najtańsza okazała się oferta konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe (lider) i Strabag (partner) opiewająca na kwotę 708.252.115,26 zł. Kryterium oceny ofert są cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Jeszcze w tym tygodniu poznamy oferty na wybudowanie odcinka autostrady A1 od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem). Termin składania ofert na pozostałe dwa zadania - od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) oraz od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) - został wyznaczony w marcu br.Odcinek autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km znalazł się w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Ten fragment autostrady połączy istniejące już odcinki A1 w województwie łódzkim z południową granicą kraju. Jest też ważny dla mieszkańców Częstochowy, gdyż odciąży to miasto z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wypadek z udziałem zwierząt na płatnej...

auto motor i sport 2015-01-15

Na płatnej autostradzie zarządzanej przez GDDKiA miałem kolizję ze zwierzęciem, które przecież nie powinno się tam znaleźć. Od kogo mam się domagać zwrotu kosztów naprawy auta?  

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2015-02-18

W artykule jest zdanie zacytowane z komunikatu GDDKiA: " Ten fragment autostrady połączy istniejące już odcinki A1 w województwie łódzkim z południową granicą kraju." Tak, każdy odcinek autostrady połączy zawsze (no, chyba, że ktoś jakiegoś węzła nie dokończy itp i, jak to nieraz bywało, zbudowany jakiś odcinek skończy się w polu) istniejący inny odcinek, tylko kwestia, jakimi drogami połączy. W tym wypadku południowa część A1 będzie połączona z północną częścią A1 pomiędzy Częstochową, a Piotrkowem drogą krajową DK1, dwujezdniową, ale KOLIZYJNĄ (tzw "gierkówką"), którą potem trzeba będzie przebudować na autostradę. Oczywiście, bardzo dobrze, że odcinek A1 Pyrzowice-Częstochowa będzie wykonywany w pierwszej kolejności (tylko szkoda, że tak późno); droga krajowa od Czestochowy do Piotrkowa jest mniej uciążliwa i jak na razie, w miarę normalnie da się nią jeździć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.