mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice

Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice

Otwarto oferty na budowę kolejnego odcinka autostrady A1. Ponad 15-kilometrowy fragment autostrady od węzła Woźniki do Pyrzowic stanowi zadanie I znajdującej się wśród priorytetów na lata 2014-2020 budowanej autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic.

Znani chętni na budowę A1 Woźniki-Pyrzowice
Do składania ofert na wybudowanie autostrady A1 na liczącym 15,15 km odcinku I pomiędzy węzłem Woźniki (bez węzła) i węzłem Pyrzowice (bez węzła) zostało zakwalifikowanych 20 firm. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie drogi i nawierzchni betonowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Zamówienie będzie realizowane w systemie buduj. Termin realizacji zadania wynosi 30 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ostatecznie oferty złożyło 11 wykonawców, a najtańsza okazała się oferta konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe (lider) i Strabag (partner) opiewająca na kwotę 708.252.115,26 zł. Kryterium oceny ofert są cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Jeszcze w tym tygodniu poznamy oferty na wybudowanie odcinka autostrady A1 od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem). Termin składania ofert na pozostałe dwa zadania - od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) oraz od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) - został wyznaczony w marcu br.Odcinek autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km znalazł się w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Ten fragment autostrady połączy istniejące już odcinki A1 w województwie łódzkim z południową granicą kraju. Jest też ważny dla mieszkańców Częstochowy, gdyż odciąży to miasto z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~warszawiak 2015-02-18

W artykule jest zdanie zacytowane z komunikatu GDDKiA: " Ten fragment autostrady połączy istniejące już odcinki A1 w województwie łódzkim z południową granicą kraju." Tak, każdy odcinek autostrady połączy zawsze (no, chyba, że ktoś jakiegoś węzła nie dokończy itp i, jak to nieraz bywało, zbudowany jakiś odcinek skończy się w polu) istniejący inny odcinek, tylko kwestia, jakimi drogami połączy. W tym wypadku południowa część A1 będzie połączona z północną częścią A1 pomiędzy Częstochową, a Piotrkowem drogą krajową DK1, dwujezdniową, ale KOLIZYJNĄ (tzw "gierkówką"), którą potem trzeba będzie przebudować na autostradę. Oczywiście, bardzo dobrze, że odcinek A1 Pyrzowice-Częstochowa będzie wykonywany w pierwszej kolejności (tylko szkoda, że tak późno); droga krajowa od Czestochowy do Piotrkowa jest mniej uciążliwa i jak na razie, w miarę normalnie da się nią jeździć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.