mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znany przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy

Znany przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy

GDDKiA wybrała najkorzystniejszy (swoim zdaniem) przebieg przyszłej Wschodniej Obwodnicy Warszawy.

Znany przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Wariant nowej obwodnicy Warszawy został wybrany po przeprowadzeniu Studium Techniczno - Ekonomiczno – Środowiskowego. Teraz czas na kolejny krok, czyli uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W analizie, jak informuje Generalna Dyrekcja, brano pod uwagę czynniki techniczno-ruchowe, środowiskowe i ekonomiczne. Analizując każdy z wyżej wymienionych czynników jako dominujący w wyborze wariantu, okazało się, że w każdym przypadku jako najkorzystniejszy wskazywany był wariant trzeci – tj. przechodzący przez gminę Sulejówek, omijający centrum Wesołej i, co być może najważniejsze, nie wymagający budowy tunelu. Droga w tym wariancie przechodzi przez najmniej zaludnione tereny, jej budowa byłaby więc najmniej uciążliwa ze wszystkich rozważanych wariantów dla okolicznych mieszkańców.Z końcem kwietnia został złożony wniosek o wydanie DŚU na pierwszy odcinek realizacyjny o długości ok. 3,6 km od w. Drewnica do przecięcia z drogą wojewódzką. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej obejmującej kolejny fragment zostanie złożony w najbliższych dniach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~warszawiak 2015-05-07

Powinniśmy się wszyscy cieszyć. Niestety, podobno trasa została wytyczona w innym korytarzu, niż to zostało wcześniej uzgodnione i zaplanowane; ogromna ilość osób już zapowiada protesty i pozwy sądowe. (łącznie z władzami dzielnicy Wesoła). Jeżeli to byłoby prawdą, to istnieje domniemanie, że GDDKiA zrobiła to celowo, żeby móc później mieć proste wytłumaczenie, dlaczego budowa się w ogóle nie może rozpocząć. (protesty, sprawy w sądach i na koniec wyroki tychże). Byłby to już czysty kryminał. Pożyjemy, zobaczymy. Naprawdę, chciałbym się mylić, a moje przypuszczenia biorą się z dużej negatywnej reakcji mieszkańców i władz (i zapowiedzi pozwów sądowych) Wesołej i Sulejówka już teraz widocznej w mediach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.