mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.

Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.

Został wyłoniony wykonawca na budowę II etapu Drogi Głównej Południowej - obwodnicy Jastrzębia Zdroju. Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum firm M-Silnice a.s (S.A.) oraz Rybnickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. oferującego realizację zamówienia za kwotę ponad 122 mln zł.

Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.
Liczący ponad 5 km odcinek prowadzić będzie przez Pochwacie i ul. Długą, dalej wzdłuż składowiska odpadów pogórniczych „Pochwacie”, przetnie ul. Połomską, pobiegnie przez teren KWK Jas-Mos, za kopalnią skręci w lewo do ul. Wodzisławskiej w Mszanie. Prace potrwają 17 miesięcy.

Obecnie konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o. realizuje odcinek o długości ponad 3 km (I etap), który przebiega od ul. Pszczyńskiej od strony gminy Pawłowice w kierunku ul. Rybnickiej (gdzie będzie skrzyżowanie typu rondo) do ul. Stodoły.

Roboty drogowe zostały już wykonane w ok. 85%, nawierzchnię z asfaltu położono na długości 1650 mb. Na pozostałym odcinku prowadzone są prace związane z wykonaniem podbudowy. Wykonano też 5 obiektów mostowych wraz z nawierzchnią torową, a obecnie kontynuowane są roboty na ostatnim obiekcie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.