mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.

Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.

Został wyłoniony wykonawca na budowę II etapu Drogi Głównej Południowej - obwodnicy Jastrzębia Zdroju. Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum firm M-Silnice a.s (S.A.) oraz Rybnickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. oferującego realizację zamówienia za kwotę ponad 122 mln zł.

Znany wykonawca II etapu obwodnicy Jastrzebia Zdr.
Liczący ponad 5 km odcinek prowadzić będzie przez Pochwacie i ul. Długą, dalej wzdłuż składowiska odpadów pogórniczych „Pochwacie”, przetnie ul. Połomską, pobiegnie przez teren KWK Jas-Mos, za kopalnią skręci w lewo do ul. Wodzisławskiej w Mszanie. Prace potrwają 17 miesięcy.

Obecnie konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o. realizuje odcinek o długości ponad 3 km (I etap), który przebiega od ul. Pszczyńskiej od strony gminy Pawłowice w kierunku ul. Rybnickiej (gdzie będzie skrzyżowanie typu rondo) do ul. Stodoły.

Roboty drogowe zostały już wykonane w ok. 85%, nawierzchnię z asfaltu położono na długości 1650 mb. Na pozostałym odcinku prowadzone są prace związane z wykonaniem podbudowy. Wykonano też 5 obiektów mostowych wraz z nawierzchnią torową, a obecnie kontynuowane są roboty na ostatnim obiekcie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.