mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znany wykonawca obwodnicy Szczuczyna

Znany wykonawca obwodnicy Szczuczyna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę 8-kilometrowej obwodnicy Szczuczyna w ciągu drogi krajowej nr 61. Firma Pol-Aqua zastąpi hiszpańską firmę FCC, która miała poważne opóźnienia na tej inwestycji.

Firma Pol-Aqua S.A. dokończy budowę obwodnicy Szczuczyna w województwie podlaskim za kwotę 126,2 mln zł. Na realizację tego zadania ma 13 miesięcy - od daty rozpoczęcia robót. Przy czym do tego terminu nie wlicza się do tego okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Nowy wykonawca przejmie plac budowy, na którym poprzedni wykonawca (FCC) prowadził roboty ziemne oraz rozpoczął prace konstrukcyjne przy niektórych obiektach inżynierskich. Obwodnica Szczuczyna w ciągu drogi 61 ma mieć 8 km, a w I etapie będzie to droga o przekroju jednojezdniowym (z rezerwą pod drugą jezdnię) poza bezkolizyjnym węzłem drogowym "Szczuczyn", na przecięciu z drogą krajową nr 58 relacji Pisz – Szczuczyn, gdzie będą po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Przypomnijmy, że 22.06.2013 GDDKiA odstąpiła od umowy z FCC, ponieważ hiszpańska firma nie realizowała swoich zobowiązań kontraktowych wobec GDDKiA. Firma FCC miała poważne opóźnienia i nie zastosowała się do wezwań o podjęcie i kontynuowanie prac. Zaawansowanie budowy obwodnicy w chwili przerwania robót szacowane było na niespełna 16 procent w sytuacji, gdy upłynęła już przeszło połowa czasu przewidzianego na realizację całej inwestycji.

Firma FCC pozostawiła po sobie nieopłaconych zarówno podwykonawców (wnioski zostały uwzględnione przez GDDKiA na kwotę 1,8 mln zł i wypłacone), jak i dostawców i usługodawców, których lista jest aktualnie w końcowej fazie weryfikacji.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Jumper 2014-08-19

FCC wzięła kasę, narobiła długów a teraz podatnicy grzecznie zapłacą podwykonawcom dwa melony. Pamiętajmy, że prawo w tym kraju tworzą złodzieje. Jak mozna grabić naród w taki sposób... Już za rok złodziei u koryta zmienią ksenofobiczni głupcy i zastanawiam się czy bardziej wolę czosnkowych złodziei czy nieuniknioną wojnę z Rosją o wrak lub o cokolwiek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.