mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znika Most Krakusa w Brzegu

Znika Most Krakusa w Brzegu

W Brzegu trwa rozbiórka tzw. Mostu Krakusa nad kanałem Odry. Do października tego roku w tym miejscu powstanie zupełnie nowa przeprawa mostowa.

Znika Most Krakusa w Brzegu
Aby zdemontować stalowe elementy starego mostu użyto 300-tonowego dźwigu, który specjalnie w tym celu na dwa dni przyjechał do Brzegu z Katowic. Zanim kilkunastotonowe elementy dźwigarów głównych mostu zostały przeniesione na brzeg odrzańskiego kanału, musiały być one pocięte palnikami przez robotników używających do tego celu między innymi specjalnego kosza zawieszonego na haku drugiego dźwigu. Po rozbiórce stalowej konstrukcji nośnej mostu, do rozbiórki trafiły jego przyczółki.

Nowy Most Krakusa będzie miał ponad 62 metry długość i szerokość całkowitą blisko 16 metrów. Pojazdy będą się poruszały po 7-metrowej jezdni, a piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji 2,5 metrową ścieżkę pieszo-rowerową. Koszt całej inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Termin jej zakończenia – październik 2013 r. Na czas rozbiórki starego mostu i budowy w jego miejsce nowej przeprawy, ruch pojazdów i pieszych odbywa się po moście tymczasowym wybudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie starego mostu.
Tematy w artykule: opolskie most

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.