mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zniknął czarny punkt na brzeskiej obwodnicy

Zniknął czarny punkt na brzeskiej obwodnicy

Zniknął kolejny „czarny punkt" na opolskich drogach krajowych. Na przecięciu dróg nr 94 i 39 zamiast trudnego skrzyżowania jest bezpieczne rondo. Zlikwidowanie tego „czarnego punktu" na brzeskiej obwodnicy pochłonęło około 6,5 milionów złotych.

Zniknął czarny punkt na brzeskiej obwodnicy
W miejscu niebezpiecznego skrzyżowania na obwodnicy Brzegu powstało pięciowlotowe rondo z wydzielonymi trzymetrowymi ciągami rowerowymi i pieszymi (po 1,5 metra dla pieszych i rowerzystów). Przebudowane zostały również drogi wlotowe od strony Pępic i Skarbimierza oraz wybudowano drogę serwisową od Pępic w kierunku Opola, chodniki od ulicy Włościańskiej w kierunku Opola oraz bajpasy od strony Opola w kierunku Brzegu i od Brzegu w kierunku Wrocławia. Przebudowane zostało także skrzyżowanie ul. Włościańskiej (dwóch fragmentów) z ul. Konopnickiej.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~bob budowniczy 2010-12-30

Macie rację - trzeba było wogóle się nie brać za przebudowę i zostawić ten czarny punkt. Mniej by było problemu....

~olo 2010-12-29

Zła mentalność JUMPER. W Polsce robi się tanio i byle jak, byle do przodu. Powinno się pare złotych więcej zainwestować i zrobić skrzyżowanie jak Pan Bóg przykazał czyli dwupoziomowe eleganckie i bezpieczne. Ale w Polsce jeszcze dużo czasu musi upłynąć żeby ludzie zmądrzeli. To samo jest u nas na Podkarpaciu dwupasmową obowdnicę Ropczyc kończą rondem - żałosne.

~vobis 2010-12-28

Zgadzam sie!! Na przeciciu krajowek rondo?? Beznadzieja

~vobis 2010-12-28

Zgadzam sie!! Na przeciciu krajowek rondo?? Beznadzieja

~jumper 2010-12-28

Drogi Asie, nie porównuj nas z krajem Najeźdźców. Łupili więc stać ich na wiadukty. Jako łupieni budujemy ronda. Zresztą za kilkadziesiąt lat Brzeg znów będzie niemiecki i wtedy z pewnością wybudują tam wiadukt. Połączy on wtedy z "Brzegiem drugi Brzeg, na którym Twój ojciec legł" ;-). Czy będziesz wtedy zadowolony?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando