mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znowelizowane

Znowelizowane

25 maja 2006 r. weszło w życie znowelizowane prawo zamówień publicznych. Oczekiwane od dawna zmiany maja na celu uproszczenie i usprawnienia prowadzonych procedur co wpłynie na skuteczniejsze wykorzystania środków pieniężnych otrzymywanych z Unii Europejskiej.

Łącznie wprowadzono około 200 zmian i nowych zapisów, najważniejsze z nich dotyczą następujących zagadnień: zmiany progów ustawowych, środków ochrony prawnej, zasad i terminów publikowania ogłoszeń, uproszczenia procedur w zamówieniach publicznych do 60 tys. euro, zniesienia instytucji obserwatora, wadium, umów, powiadamiania Prezesa UZP zamiast decyzji administracyjnej.Ponadto w ustawie wprowadza się nowe "instytucje" oraz tryby udzielania zamówień publicznych. Nowelizacja ustawy ma na celu także dostosowanie naszego prawa zamówień publicznych do dyrektyw unijnych.

"Biorąc pod uwagę dotychczasowe problemy natury proceduralnej, z jakimi miała do czynienia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wprowadzone zmiany nie do końca je rozwiążą, ale na pewno przyczynią się do usprawnienia prowadzonych postępowań. Kilka spraw pozostaje nadal nierozwiązanych, miejmy nadzieję, że zostaną one uwzględnione
w kolejnej nowelizacji. Obecnie pozostaje nam dostosowywać nowe zapisy ustawy do przeprowadzanych postępowań i bacznie obserwować wprowadzone zmiany, aby za kilka miesięcy ocenić funkcjonujący "nowy" system zamówień publicznych w realizacji ustawowych obowiązków oraz realizacji rządowego programu budowy dróg i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego" - informuje Maciej Łaciński, Kierownik Zespołu ds. Koordynacji Zamówień Publicznych w GDDKiA.

Przeczytaj także:

Przetarg na A4 unieważniony (2006-02-09)

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Polskie drogi 2014-07-09

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

Polskie drogi 2014-10-30

Komentuj:

~osskaa 2006-05-31

To oczywiście krok w dobrym kierunku, ale ogólna niemoc, nieudolność, biurokracja i myślenie z czasów Gierka, które charakteryzuje całą GDDKiA sprawia, że niewiele się zmieni, bez radykalnej zmianie w tej instytucji. Chaotycznie planowane remonty, koncentracja tylko na budowie autostrad i obwodnic, kompletny brak pomysłu na nowe ślady dróg krajowych, powodują, że Polska cały czas opiera się na sieci drogowej z XVIIIwieku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
Samochody hybrydowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W lipcu łączna liczba hybryd, które opuściły polskie salony Toyoty, przekroczyła liczbę 40 000 egzemplarzy. Ostatnie 10 tys. takich aut marka dostarczyła klientom w zaledwie 9 miesięcy.