mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Mimo, ze prace nad obwodnicą Gostynia (woj. wielkopolskie) trwają kilka lat nadal nie wiadomo kiedy i gdzie powstanie. W centrum miasta przecinają się dwie ruchliwe trasy droga krajowa nr 12 oraz droga wojewódzka numer 434. Stąd bez ustaleń GDDKiA dla wytyczenia obejścia w ciągu DK 12 nie ma mowy o kolejnym etapie obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434.

Radni i lokalni parlamentarzyści apelują w ministerstwie transportu o jak najszybsze opracowanie szczegółowej koncepcji obwodnicy drogi krajowej nr 12 na osi wschód –zachód, bez której nie można ustalić przebiegu obejścia miasta przez drogę wojewódzką 434 Kórnik – Rawicz. Decyzje te umożliwiłyby wprowadzenie korytarzy przebiegu obydwu obwodnic do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gostynia  – zaznacza w liście senator Zbigniew Trybuła.

Samorząd województwa wielkopolskiego rozpoczął prace nad modernizacją drogi nr 434, która przebiega od Poznania przez Kórnik, Śrem, Gostyń i Krobię do Rawicza, gdzie łączy się z drogą krajową nr 5 biegnącą dalej do Wrocławia. Plany modernizacji zakładają budowę trasy szybkiego ruchu oraz powstanie obwodnic dla wymienionych miast wielkopolskich, z wyjątkiem Gostynia. Powodem jest fakt krzyżowania się w Gostyniu dróg nr 12 i 434, w związku z czym plany budowy obwodnicy muszą powstać wspólnie dla obydwu wymienionych dróg. Dopóki więc nie zostanie wyznaczony przebieg obwodnicy drogi krajowej nr 12, nie można mówić o obwodnicy dla Gostynia na drodze wojewódzkiej nr 434.

Stąd konieczne jest opracowanie szczegółowej koncepcji obwodnicy, włącznie z dokładnym wytyczeniem drogi, uzgodnienie wszelkich prac z administratorem drogi wojewódzkiej nr 434, po to, by umożliwić wprowadzenie korytarzy przebiegu obydwu obwodnic do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gostynia. Zakończenie powyższych prac, wraz z decyzją środowiskową, umożliwi przygotowanie i rozpoczęcie wykupu gruntów pod budowę obwodnicy. Aby racjonalne stało się rozpoczęcie prac koncepcyjnych i projektowych nad obwodnicą Gostynia w pasie drogi krajowej nr 12, należałoby w budżecie na rok 2008 zabezpieczyć stosowne środki na pokrycie kosztów wymienionych prac – apeluje Trybuła.

Koszt budowy obwodnicy szacowany jest na 130 mln zł.

Przeczytaj także:

Wałbrzych chce obwodnicy zachodniej (2007-06-19)

Ekspresowo do Kórnika już latem (2007-04-19)

Za dwa lata będzie obwodnica Skalmierzyc (2007-03-14)

 


Podobne wiadomości:

Wałbrzych chce obwodnicy zachodniej

Wałbrzych chce obwodnicy zachodniej

Polskie drogi 2007-06-19

Taki sam?

auto motor i sport 0000-00-00

Kto pamięta krzyk, jaki się podniósł kiedy w 1999 roku BMW wytoczyło z garażu swojego SUV-a? Że nie ma już żadnej świętości, że to już nie BMW oraz ogólnie, że koniec świata jest bliski. Siedem lat i 616 857 egzemplarzy później słońce jednak wschodzi i zachodzi tak samo, nikt jakoś nie marudzi, a BMW liczy gotówkę.

Komentuj:

~punk not dead 2007-06-27

byłem kiedyś w jarocinie, oj działo sie działo.....

~maras 2007-06-26

takk a co powiecie na pobliski Jarocin trzy krajówki 11, 12, 15 i jedna wojewodzka 443 przecinaja miasto!! tutaj jest potrzebna obwodnica!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?