mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zwężenie na moście na Kanale Gliwickim

Zwężenie na moście na Kanale Gliwickim

W związku z przebudową mostu na Kanale Gliwickim wystąpią utrudnienia w ruchu. Od czerwca kierowcy muszą uważać na zwężenie na moście.

Zwężenie na moście na Kanale Gliwickim
Umowę na przebudowę mostu na Kanale Gliwickim podpisano z firma Skanska. Koszt modernizacji wyniesie prawie 935 tys. zł brutto. Przebudowa zostanie zakończona do końca października 2012 r.
- Harmonogram robót zaprojektowany został  z myślą o kierowcach. Będziemy starali się prowadzić prace tak, by jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się w tym rejonie.   W czasie remontu obiekt miał być zamknięty dla ruchu kołowego, jednak wychodząc naprzeciw kierowcom, jeden pas ruchu zostanie przejezdny, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na przebudowywanym obiekcie.  Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu nastąpi z początkiem czerwca. Remont przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców  oraz podniesienia jakości połączeń komunikacyjnych na terenie aglomeracji śląskiej – zapewnia wykonawca, firma Skanska.

Obiekt, jest zlokalizowany na Kanale Gliwickim, który powstał w miejscu pochodzącego z końca XVIII wieku Kanału Kłodnickiego. Początek Kanału Gliwickiego znajduje się w Kędzierzynie - Koźlu, natomiast koniec - w basenie portowym w Gliwicach. Długość kanału to ponad 40 km, a różnica poziomów wody na początku i końcu kanału wynosi ponad 43 metry. Pokonanie różnic poziomu wody reguluje 6 śluz wodnych:  Łabędy, Dzierżno, Rudziniec, Sławięcice, Nowa Wieś i Kłodnica. Przy śluzie  w Łabędach znajduje się objęty inwestycją  most.

Powodem przebudowy i modernizacji mostu jest zły stan techniczny obiektu oraz potrzeba dostosowania go do nowych warunków eksploatacyjnych. Zostanie on poszerzony, wydłużony oraz zwiększy się jego nośność.  Obecnie obiekt posiada prawie 60 metrów długości oraz ponad 10 metrów szerokości.  Po przebudowie osiągnie ponad 63 metry długości oraz ponad 11 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje rozbiórkę obiektów budowlanych oraz elementów drogowych m. in. nawierzchni jezdni, chodników, gzymsów wraz z balustradą oraz izolacji wraz z betonem wyrównawczym.  W kolejnym etapie robót Skanska zajmie się wzmocnieniem płyty pomostu, ułożeniem izolacji, nawierzchni jezdni, chodników oraz montażem bariero - poręczy. Naprawione zostaną uszkodzenia ustroju nośnego oraz wykonane zabezpieczenie antykorozyjne.
Tematy w artykule: slaskie Gliwice drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.