mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żyrardów: Można budować obwodnicę

Żyrardów: Można budować obwodnicę

Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę wyczekiwanej od dawna obwodnicy Żyrardowa, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 50. Dzięki tej decyzji inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana w latach 2009-2011.

Żyrardów: Można budować obwodnicę
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego pozwolenia na budowę drogowego obejścia Żyrardowa. Nowa południowo-zachodnia obwodnica miasta w ciągu drogi krajowej nr 50 będzie mieć 15 km długości. Trasa zostanie zlokalizowana na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice w powiecie żyrardowskim.

Inwestycja obejmie budowę węzła Żyrardów (z drogą wojewódzka nr 719), skrzyżowania z drogą powiatową, dwóch rond na przecięciu ze starym śladem drogi krajowej 50, dróg lokalnych i dojazdowych, chodników, zatok autobusowych, tunelu w ciągu drogi lokalnej, siedmiu wiaduktów (w tym jeden nad autostradą A2), przejść dla zwierząt, mostu przez rzekę Okrzeszę, przepustów i odwodnienia. Zostaną także zmodernizowane drogi powiatowe i droga wojewódzka. Zaplanowano też przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej oraz wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i innych elementów bezpieczeństwa ruchu.

Dzięki budowie obwodnicy ruch tranzytowy relacji Sochaczew – Grójec zostanie wyprowadzony z Żyrardowa i Wiskitek. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego w tych miejscowościach. Zmniejszy się także emisja hałasu i spalin. Kolejnymi wymiernymi korzyściami będą: skrócenie czasu podróży, niższe koszty eksploatacji pojazdów oraz poprawa warunków i zwiększenie bezpieczeństwa na nowo wybudowanym odcinku drogi.

Budowę poprzedziły rozprawy administracyjne z udziałem lokalnej społeczności. W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Zapoznali się także z zakresem oddziaływania przedsięwzięcia na ekosystem oraz ze skutecznymi sposobami ochrony środowiska i bezpośredniego sąsiedztwa inwestycji przed jej negatywnym wpływem poprzez: ekrany dźwiękochłonne i pasy zieleni, zbiorniki retencyjne, kolektor deszczowy, przejścia dla zwierząt i wygrodzenia, zabezpieczenie strefy ochronnej ujęcia wody pitnej „Sokule”.

Realizacja inwestycji jest przewidziana na lata 2009 – 2011 i będzie kosztować 320 mln zł.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~-8.5D 2008-11-01

dzięki za podpowiedź, dla mnie to były jakieś mikroznaczki...

~kartograf 2008-11-01

Mapy za to w pyte!!!

~dken 2008-10-31

nareszcie i wiadukt bedzie od razu nad A2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech