mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żyrardów: Można budować obwodnicę

Żyrardów: Można budować obwodnicę

Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę wyczekiwanej od dawna obwodnicy Żyrardowa, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 50. Dzięki tej decyzji inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana w latach 2009-2011.

Żyrardów: Można budować obwodnicę
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego pozwolenia na budowę drogowego obejścia Żyrardowa. Nowa południowo-zachodnia obwodnica miasta w ciągu drogi krajowej nr 50 będzie mieć 15 km długości. Trasa zostanie zlokalizowana na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice w powiecie żyrardowskim.

Inwestycja obejmie budowę węzła Żyrardów (z drogą wojewódzka nr 719), skrzyżowania z drogą powiatową, dwóch rond na przecięciu ze starym śladem drogi krajowej 50, dróg lokalnych i dojazdowych, chodników, zatok autobusowych, tunelu w ciągu drogi lokalnej, siedmiu wiaduktów (w tym jeden nad autostradą A2), przejść dla zwierząt, mostu przez rzekę Okrzeszę, przepustów i odwodnienia. Zostaną także zmodernizowane drogi powiatowe i droga wojewódzka. Zaplanowano też przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej oraz wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i innych elementów bezpieczeństwa ruchu.

Dzięki budowie obwodnicy ruch tranzytowy relacji Sochaczew – Grójec zostanie wyprowadzony z Żyrardowa i Wiskitek. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego w tych miejscowościach. Zmniejszy się także emisja hałasu i spalin. Kolejnymi wymiernymi korzyściami będą: skrócenie czasu podróży, niższe koszty eksploatacji pojazdów oraz poprawa warunków i zwiększenie bezpieczeństwa na nowo wybudowanym odcinku drogi.

Budowę poprzedziły rozprawy administracyjne z udziałem lokalnej społeczności. W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Zapoznali się także z zakresem oddziaływania przedsięwzięcia na ekosystem oraz ze skutecznymi sposobami ochrony środowiska i bezpośredniego sąsiedztwa inwestycji przed jej negatywnym wpływem poprzez: ekrany dźwiękochłonne i pasy zieleni, zbiorniki retencyjne, kolektor deszczowy, przejścia dla zwierząt i wygrodzenia, zabezpieczenie strefy ochronnej ujęcia wody pitnej „Sokule”.

Realizacja inwestycji jest przewidziana na lata 2009 – 2011 i będzie kosztować 320 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~-8.5D 2008-11-01

dzięki za podpowiedź, dla mnie to były jakieś mikroznaczki...

~kartograf 2008-11-01

Mapy za to w pyte!!!

~dken 2008-10-31

nareszcie i wiadukt bedzie od razu nad A2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.