mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żywiec zyskał 2 km obwodnicę

Żywiec zyskał 2 km obwodnicę

19,5 mln zł kosztowało wybudowanie 2 kilometrowej północnej obwodnicy Żywca (woj. ślaskie). Od 17 listopada z nowej trasy moga korzystać kierowcy. W ramach inwestycji powstał nowy odcinek drogi wojewódzkiej: od ronda przy nowym moście do stacji „Bliska” oraz przebudowany został odcinek ulicy Krakowskiej od nowego ronda do skrzyżowania z ulicą Beskidzką. Teraz samochody ciężarowe udające się w kierunku Suchej Beskidzkiej a później Krakowa nie będą musiały wjeżdżać do zabytkowego śródmieścia Żywca.

Żywiec zyskał 2 km obwodnicę
31 sierpnia 2009 roku ZDW uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę obwodnicy. Po przeprowadzonym
przetargu, 28 czerwca 2010 r. podpisano umowę z firmą Mota-Engil Central Europe SA na budowę.
Budowę obwodnicy Żywca realizowano od lipca 2010 r. do października 2011 r. Początek obwodnicy jest zlokalizowany na rondzie przy wybudowanym w latach 1998-1999 moście nad rz.Sołą.

Obwodnica przebiega przez niezagospodarowane tereny do włączenia w istniejącą drogę wojewódzką nr 946, która prowadzi do granicy z województwem małopolskim. Włączenie jest zrealizowane za pośrednictwem nowego ronda. Przebudowano również istniejącą drogę wojewódzką ul. Krakowską, dobudowując trzeci pas ruchu.

Całkowita długość odcinka, na którym prowdzone były roboty ma długość 1,9 km. Prowadząc tę inwestycję wykonano m.in. 38 tys. m3 robót ziemnych, ułożono 17 tys. ton asfaltobetonu, wybudowano prawie 400 m muru oporowego.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 19,5 mln zł i został pokryty w całości z budżetu województwa śląskiego.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~Yogi 2011-11-22

NARESZCIE !!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai rzuca kolejne wyzwanie europejskiej konkurencji. Na rynku debiutuje model i30 N, który jest bezpośrednim konkurentem Volkswagena Golfa GTI, Forda Focusa ST i Peugeota 308 GTi.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech