mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > ‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

18 grudnia 2006 r. otwarto obwodnicę miejscowości Dobrodzień (woj. opolskie) w ciągu drogi krajowej nr 46. Realizacja inwestycji podzielona była na cztery zadania. Od 2003 roku kierowcy korzystają już z odcinka I etapu obwodnicy.

‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

W połowie 2003 roku został oddany pierwszy odcinek obwodnicy o długości 2,2 km. Wykonawcą I etapu było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. Kędzierzyn Koźle/ Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ABF Mosty Sp. z o.o. Katowice. Inwestycja finansowana była z budżetu państwa i wyniosła ponad 14,6  mln zł.

Całkowita długość obwodnicy wynosi 6,85 km. Oddany wczoraj do użytku drugi odcinek obejmował zadania II i III o wartości 52 mln zł (wykonawcą robót drogowo – mostowych dla tego etapu była firma Budimex – Dromex S.A. z Warszawy) oraz zadanie IV - 6mln zł (za realizację odpowiedzialna była firma Wadrox z Częstochowy). Prace trwały od maja 2005 r. Projekt został w 100% sfinansowany z Krajowego Funduszu Drogowego.

Drogowa obwodnica Dobrodzienia posiada parametry drogi głównej ruchu przyśpieszonego (GP) o szerokości pasa ruchu 3,5 m i umocnionych poboczach o szerokości 2 m. Inwestycja ułatwi podróżowanie w ciągu drogi krajowej nr 46 na trasie Opole-Częstochowa.

Przeczytaj także:

Wreszcie z obwodnicą... (2006-04-24)

Trwają prace nad ostatnim etapem obejścia Opola (2006-07-26)

S46 nie wcześniej niż w 2013 r. (2006-05-17)


 

Tematy w artykule: obwodnice opolskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

~~Bonus 2006-12-19

Miałem okazję jechać tą trasą w październiku, jeszcze nieukończoną. Miły odcinek klasy GP. Szkoda że Lubliniec nie posoada pełnej północnej obwodnicy, tylko z objazdu przez Kochcice nagle trzeba zjechać na 11 na południe, a dalej to już można się pogubić, bo nasi wykonawcy i decydenci drogowi jak zwykle traktują kierowców, jakby byli tutejsi- niejasne drogowskazy itd. Mało brakowało, a z bratem pojechalibyśmy na Bytom. A na mapie północne obejście Lublińca wyraźnie prowadzi dalej na Dobrodzień...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.