mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > ‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

18 grudnia 2006 r. otwarto obwodnicę miejscowości Dobrodzień (woj. opolskie) w ciągu drogi krajowej nr 46. Realizacja inwestycji podzielona była na cztery zadania. Od 2003 roku kierowcy korzystają już z odcinka I etapu obwodnicy.

‘Etapowa’ obwodnica Dobrodzienia zakończona

W połowie 2003 roku został oddany pierwszy odcinek obwodnicy o długości 2,2 km. Wykonawcą I etapu było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. Kędzierzyn Koźle/ Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ABF Mosty Sp. z o.o. Katowice. Inwestycja finansowana była z budżetu państwa i wyniosła ponad 14,6  mln zł.

Całkowita długość obwodnicy wynosi 6,85 km. Oddany wczoraj do użytku drugi odcinek obejmował zadania II i III o wartości 52 mln zł (wykonawcą robót drogowo – mostowych dla tego etapu była firma Budimex – Dromex S.A. z Warszawy) oraz zadanie IV - 6mln zł (za realizację odpowiedzialna była firma Wadrox z Częstochowy). Prace trwały od maja 2005 r. Projekt został w 100% sfinansowany z Krajowego Funduszu Drogowego.

Drogowa obwodnica Dobrodzienia posiada parametry drogi głównej ruchu przyśpieszonego (GP) o szerokości pasa ruchu 3,5 m i umocnionych poboczach o szerokości 2 m. Inwestycja ułatwi podróżowanie w ciągu drogi krajowej nr 46 na trasie Opole-Częstochowa.

Przeczytaj także:

Wreszcie z obwodnicą... (2006-04-24)

Trwają prace nad ostatnim etapem obejścia Opola (2006-07-26)

S46 nie wcześniej niż w 2013 r. (2006-05-17)


 

Tematy w artykule: obwodnice opolskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~~Bonus 2006-12-19

Miałem okazję jechać tą trasą w październiku, jeszcze nieukończoną. Miły odcinek klasy GP. Szkoda że Lubliniec nie posoada pełnej północnej obwodnicy, tylko z objazdu przez Kochcice nagle trzeba zjechać na 11 na południe, a dalej to już można się pogubić, bo nasi wykonawcy i decydenci drogowi jak zwykle traktują kierowców, jakby byli tutejsi- niejasne drogowskazy itd. Mało brakowało, a z bratem pojechalibyśmy na Bytom. A na mapie północne obejście Lublińca wyraźnie prowadzi dalej na Dobrodzień...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.